Evdeki Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulurum?

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

01 Nisan 2013 | Kategori: Pratik Bilgiler

Evde en son görmek istediğimiz böceklerden biri de hamam böcekleridir. İnanılmaz hızlı çoğalırlar. Evdeki hamam böceklerinden nasıl kurtulurum? Hamam böcekleri ile başı dertte olan bir çok kişinin cevabını merak ettiği bu sorunun cevabı ile ilgili olarak hamam böceklerine karşı kullanılan bazı yöntemleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Evdeki Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulurum?

Hamam böcekleri çok pis yerlerden yaşayabildikleri için çeşitli bulaşıcı hastalıklara da yol açabilmektedirler bunun için hamam böceklerinin evden uzaklaştırılması yok edilmesi önemlidir. Evdeki hamam böceklerinden kurtulmak için önce eve giriş noktalarını tespit edin ve bu giriş noktalarını kapatın.

Evdeki Hamam Böceklerinden Nasıl KurtulurumHamam böceklerinden kurtulmak için karbonat ve pudra şekeri 

Karbonat ve pudra şekeri karıştırarak hazırlayacağınız bu yemi hamam böcekleri çok seviyor.  Bu karışımı hazırlayıp çok görüldükleri yerlere koyarsanız hamam böcekleri bu yemi iştahla yedikten bir süre sonra karbonat hamam böceklerinin midelerini şişirerek midelerinin yırtılmasına yola açıyor. Böylecede hamam böceklerinin ölmesini sağlanıyor.  Hamam böceklerinden kurtulmak için bu karışımı deneyebilirsiniz.

1 tatlı kaşığı karbonat
1 tatlı kaşığı şeker

Doğal ve zararsız malzemelerden yapılan bir böcek yemi olduğu için evde güvenle kullanılabilinir.

Hamam böceklerine karşı borik asit

Hamam böceklerine karşı kullanabileceğiniz diğer bir karışım ise

1 ölçü borik asit,
1 ölçü un ve
1 ölçü şeker

Bu 3 malzeme karıştırılarak hazırlanan yemi  yayvan bir tabağa yada fincan tabaklarına döküp görüldükleri yerlere bırakın. Bunu yiyen hamam böcekleri yedikten bir süre sonra yuvalarında öleceklerdir.

Haşlanmış patatesin içine boraks karıştırılıp hazırlanan yem görüldükleri yerlere bırakılır.

Bir önceki yazıda karıncalardan nasıl kurtulunur? Karıncalardan kurtulmanın yöntemleri anlatılıyor.
10 Yorum yapılmış Evdeki Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulurum?

Avatar

Deniz

27 Temmuz 2013 Saat 04:38

Evdeki hamam böcekleri için bilinen markaların böcek yemlerinden alıp kuytu köşelere ve dolap altına koyabilirsiniz etkili oluyor. Bu böcek yemleri marketlerde bulunabilinir.

Avatar

AYSEGÜL

29 Temmuz 2013 Saat 17:45

ben is yerindeki hamam boceginden kurtulmak icin denemedigim yol kalmadı kurcalamadıgım yer kalmadı nesli tükenmeyen bir illetmis lanet olsun büyük görmedim hep kücük boyda ve yavrular görüyorum ilaclama yapıldı kendim ilac sıktım ama nafile asit borik hazırladım oda olmadı her yerden artı hiç akla gelmicek bir yer ahizesiz telf sarj cihazının icine bile yumurtlamıs düsünün yani ve hala cozum arıyorum

Avatar

Emel

02 Ağustos 2013 Saat 22:44

Merhaba Ayşegül, hamam böceği için en etkili çözüm borik asittir eczanelerde bulabilirsin.Haşlanmış patatesi püre haline getirerek beyaz toz halindeki asittten katın. Çocukken kaldığımız evin arkasında kullanılmayan bir bina vardı ve bir türlü kurtulamazdık bu yöntem çok işimize yaradı. Biraz önce de netten bakınca sebebini anlamış oldum. Bu yöntemi en çok denizciler kullanırmış, karbonhidrata ihtiyacı olan bu hayvanlar patatesi yuvalarına götürürlermiş ve diğerlerinin de ölmesini sağlarmış. Yalnız evde küçük çocuğunuz ya da evcil hayvanınız varsa dikkat edin, zira bizim kedimiz zehirlenmişti :( İnşallah sizin için de çözüm olur, kolay gelsin.

Avatar

tuğba demir

18 Ağustos 2013 Saat 07:45

Ben de kurbanlardanım çok kötüyüm yeni gördüm evim de bu böcekten ve kurtulmak istiyorum acilen ilaçlatcam evimi ve önerdiğiniz borik asitide deniycem sonuçları paylaşacağım sizinle lütfen dua edinde kurtuluyum tiksiniyorum dokunamıyorum birşeye of nereden geldi anlamadım ya

Avatar

admin

18 Ağustos 2013 Saat 14:20

Tuğba hanım yorumunuz için teşekkür ederiz. Marketlerde satılan bilindik markaların böcek tabletleri var. Bunların görüldükleri ve kuytu yerlere, buzdolabı, çekyat altı gibi yerlere bırakın bu uzun vadede böceklerin yok olmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca eve giriş noktalarını tespit edin. Giderlerden mi, açık bırakılan kapı, cam veya havalandırmadan mı geliyor. Bu böcekler 1 gün içinde baya uzun bir mesafe kat edebiliyorlar.

Avatar

çiğdem

13 Kasım 2013 Saat 11:45

arkadaşlar geçen seneye kadar aynı sorunlar senelerdir boğuştum, denemediğim ilaç kalmadı, kaç kez ilaçlama şirketinden geldiler ama çözüm olmadı, kurtulamadım bu böceklerden.. ta ki aktardan bir ilaç alana kadar, adama derdimi anlattım bana kutusunda FOVAL HAMAMBÖCEĞİ JELİ yazan bir ilaç verene kadar, bu ilaç şırınganın içinde.. mutfakta çıkar genelde hamamböcekleri, dolaşabileceği heryere minik minik sürün, sadece mutfağa değil odalarada sürmeyi unutmayın.. 1 hafta içinde kurtulacaksınız size garanti verebilirim.. böcekler o ilacın kokusundan dolayı ya kaçıyorlar yada yuvalarında ölüyorlar, bunu bilemiyorum çünkü ölülerini görmüyorsunuz :))) fiyatı 15-20 tl arasında, deneyin birşek kaybetmiceksiniz hatta bana dua edeceksiniz :)

Avatar

burcu

27 Mart 2014 Saat 16:47

Gerçekten iğreniyorum artık birde mutfakta oldukları için insanın yemek yiyesi gelmiyor tabak kşık v.b. şeyleri hep sudan geçirmek zorunda kalıyorum .Çiğdem hanım deniycem

Avatar

zübeyde

11 Temmuz 2014 Saat 04:15

Lanet olasi pislikler banyoya girdim ve yerde kocaman antenli birsey terligi vurdum ama kacti benden saat gecenin 4 u napacaqimi bilemedim bekledim yirmi dakika sonra felan cikti yoksa sizin tarifinizi uygulamak icin girmistim banyoya tekrar ama onu gorunce elimde domestos sisesini resmen uzerine bosalttim can cekiserek geberdi :) oda bi yontem anlik olarak ama

Avatar

melike

04 Kasım 2015 Saat 20:32

Yeni bir eve göçtük ve evde sürüsüyle var hemde küçük küçük ben artık kendi odamda uyuyamiyorum oturma odasında uyuyorum annemle sirke sıktık çok işe yaramadı bu yaratıklardan kurtulmak istiyorum

Avatar

Öznur

01 Aralık 2015 Saat 11:45

1 aydır evimi sık sık ilaclatmama rağmen hala ufak tefek çıkıyorlar evime giremez oldum. Favol jel aldım onu denicem son çare olarak inşallah kurtuluruz.

Yorum Yapın