Burçlara Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Burçların, doğarken kişiyi etkisi altına aldıklarına inanılıyor. Son zamanların en rağbet gören alanı astroloji. Bu işle uğraşan uzmanlar, beslenmeden tutun, giyinmeye kadar, hatta sahip olunan hastalıkların bile burçlarla ilgili olduklarına inanıyorlar. Bu paralelde düşünürsek, makyaj stilimizi de burçlar belirleyebilir. Bakalım tespitimiz doğru mu? Burcunuza göre mi makyaj yapıyorsunuz?

Ateş grubu burçlarını temsil eden, koç, aslan ve yay burcu kadınları, tutkulu ve ateşlidir. Abartıyı ve abartmayı çok severler. Renkleri kırmızıdır. Gündüz makyajları bile yoğun olur ve kırmızı rujları olmadan bir adım atmazlar. Siyah tonlarında göz makyajı kullanırlar. Seksi olmak ve görünmek zorunlu vazifeleri gibidir. Makyajsız olmak, orta çağda silahsız dolaşmak gibidir.

Su grubu burçları, yengeç, akrep, balık burcu kadınlarından oluşur. Sakin ve dingin tiplerdir. Ruhani burçlardır. Bu kadınların duygusal zekâsı yüksektir. Favori renkleri yeşildir. Her tonu ile makyaj yapabilirler. Makyajları da ruhlarının olmak istediği gibi sakin ve durudur. Keskin dokunuşlar, aşırı renkler ve tonlar duygularını incitir ve bunaltır.

Hava grubu kadınları, ikizler, terazi ve kova burçlarından oluşur. Bağımsız ve özgün kadınlardır. Giyimleri gibi makyajları da biraz daha sıra dışıdır. Renkleri özgürlüğü temsi eden mavidir. Allıklarında genelde şeftali rengini tercih ederler. Kendi makyajlarının bile biri diğerine benzemez. Bu gün duygusal gözleri ortaya çıkaran buğulu mavi tonlarındaki makyaj, yarın aykırı saldırgan maviye dönebilir.

Toprak grubu sakinliği ve dinginliği temsil eder. Bu burcun kadınları boğa, başak ve oğlak burcu kadınlarıdır. Varla yok arası makyaj yapmayı severler. Rengi tabi ki asaletin rengi kahvedir. Natural tonlarda makyaj yaparlar. Tüm makyaj malzemelerinde kahvenin tonları, şampanya rengi ve griler vardır. Şeffaf pudra, kahve tonlarında ki allıklar vazgeçemedikleri makyaj malzemeleridir. Çok belirgin bir makyaj yapmak yerine hiç yapmamayı tercih eder.Aşırı makyaj yada alışık oldukları dışında yapacakları makyaj bedenlerini ve ruhlarını yorar. Bu kişilerin özel günlerde yaptırdıkları makyaj onlara hep fazla gelecektir. Makyajlarını kendilerinin yapmasında fayda vardır.

burçlara göre makyaj

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir