Çok tartışılan sorulan bir sorudur. Evlilik aşkı öldürür mü? Özellikle kadınlar için büyük bir handikaptır. Hep bu soruyu merak ederler. Erkeklerden daha şiddetli bir şekilde ilişkiyi evliliğe taşımak istemelerine rağmen, bu durum korkulu rüyalarıdır.

Evlilik aşkı öldürmez, evlilik aşkı başkalaştırır. Aslında kadın için sıradanlaşmak, erkek için vazgeçilmezlerin içine koymaktır. Erkek evlendiği kadını annesi gibi kutsal bir yere koyar ve partnerini diğer kadınlardan ayırır. Artık çizginin diğer tarafındaki kadınlar merak unsuru, eşi ise çözülmüş ve kazanılmış bir nimettir. Yani erkeğin yanında kıymetsiz değildir kadın hatta değeri artmıştır. İşte burada devreye algıdaki fark girer. Erkeğin doğası gereği elde ettiği kadını evlenerek evinin başköşesine taşımıştır. Daha fazlasına gerek yoktur. Oysa kadınlar ilgiyi sürekli görmek ve duymak isterler. Bu aşamadan sonra kadın sürekli geçmişle kıyasa girer. Mevcut durum eskiden hep kötüdür. Kadın bunalıma girmeye ve sürekli kurmaya başlar. Erkekten göremediği ilgi kendini sıradan hissetmesine neden olur. Artık ne yapsa eskisi gibi olmayacaktır. Kadında kendini boşlamaya başlar. Kız arkadaşları ile buluşmaya gittiği zamanlar dışında hep bakımsızdır. Bu erkeğe bir tavırdır. Ama erkek bu tavrın kaynağının, kendisinden kaynaklandığını düşünmez. Evlenen kadın geleneği zanneder. Bu kısır döngü, koca bir ömrü rutine bağlar.

evlilik aski öldürürmü

Burada en büyük yanlış, ifade edememektir. Sitemle birbirine sarf edilen sözler dışında, hareketlerle göstermek gerekir. Kadın bakımlı olmalıdır. Kadınlık sıfatına uygun güzelliği ortaya çıkarmalıdır. İlk hamleyi yapmak kadının işidir. Çünkü erkekler küçüklüklerinden beri iterek harekete geçirilen canlılardır. Kadın erkeğin bu yönünü bilip, ondan ne beklediğini ona göstererek anlatmalıdır. Bu nasıl yapılır? Kutlayacağınız özel bir günün dümenine siz geçin. Eşinizin ilgi alanlarını yok saymayan özel bir an yaratın. Böylelikle beni tanıyor ve mutlu etmeye çalışıyor düşüncesini eşinize verebilin. İstisnaları bir tarafa bırakırsak emin olun partnerinizde kıpırdama olacaktır. Evlilik aşkı öldürmez, başkalaştırır. Evliliği beklentiler, hayal kırıklıkları öldürür. Yani evlilikteki aşkın katili bizizdir. Seçtiğiniz eşi tanıyın, onun kapasitesinin çok üzerinde şeyler beklemeyin. Filmlerde izlediğimiz aşkları, flört döneminde bile yaşamazken, evlenince bu beklentiye girmek son derece yanlış olur. Aşkınıza sahip çıkın. Onu bebeğiniz gibi düşünün hiçbir bebek ilk günkü gibi kalmaz. Büyür, güzelleşir. Siz bebeğinize ilk günkü heyecanla bakmazsınız. Fakat büyüdükçe kıymetlenir yanınızda, hiçbir şeyi koyamazsınız yerine. Küçüklüğünden daha çok kızdığınız, söylendiğiniz anlar olur ama vazgeçilmeziniz olur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.