Kadınlar Neden Maço Erkeklerden Hoşlanır?

Bu yazımızda günlük hayatımızda da ilişkilerimizde çokça duyduğumuz kadınlar neden maço erkeklerden hoşlanır? Sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız. Bu konuda sizinde farklı fikirleriniz olabilir. Arzu ederseniz kadınlar neden maço erkek sever konusu hakkında fikirlerinizi yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Maço erkek algısı, çok fazla kafa karışıklığına neden olan bir konudur. Hepimizin bildiği bir konu aslında özellikle kadınların her dönemde arzu etti, çok etkilendiği erkek tipidir. Eskilerde hepimizin mahallesinde, ailesinde, bulunduğu ortamda bir deli kadir vardır. Onun hareketlerini tüm genç kızlar hayranlıkla izler, yeni yetişen erkekler de taklit eder.

kadinlar neden maço erkek sever

Bugün bu karışıklığın en önemli nedeni, kıro adamların kendini maço zannetmesi. Bu maçoya ön yargı ile bakılmasına neden oluyor. Sosyal iletişim araçlarına bakalım, maço dediğinde kıroyu tarif ediyor. Kıro yere tüküren, ayakkabısının arkasına basan, sigarasını ısıran, ceketini omzuna atan itici erkek tipidir. Bu erkekler kadını varlıkları için bir tehdit olarak görürler. Çünkü onlar kadına hükmettiği kadar vardır. Kadını saymadığı kadar saygın olduğunu zanneder. Kadın onlara hizmet ettiği kadar onlar paşadır. Kadını ne kadar korkutabiliyorsan o kadar erkeksindir. Oysa maço erkek için kadın kutsaldır. Kadın annedir, kadın koklamaya kıyamadığı yardır, incitmesin diye üstüne titrediği kız kardeştir. Bu erkekler bilir ki kadını ne kadar memnun edebiliyorsa o kadar erkektir.

Seksenlerde delikanlıydı bunların adı, doksanlarda maço, bugün böyle adamlara ağır abi diyorlar. Ama tek hak etmedikleri kıro olmaktır. Özellikle günümüzde üniversite okuyan, güzel giyinmesini bilen, kadınını yanında en iyi şekilde taşıyan erkeklerdir. Yanındaki kadına hayran bakışlar bir tık arttığında, ondaki devrelerde atmaya başlar. Bu manzara için aklını veren bir dünya kadın var. Televizyon dizilerinde fenomen karakterler var Seymen ağa, Yusuf Miroğlu, Karadayı Mahir gibi bunların hepsini kadınlar mest olarak izliyor. Bu durum zaten gerçeği ortaya koyuyor.

Evet kadın erkek kendisine, işine, zevklerine saygı göstersin istiyor. Ama hayatındaki erkeğin vazgeçilmezi de olmak istiyor. Onun kendisi için her an endişe duyduğunu bilmek de istiyor. Büyük şehirlerde, bir ağır abi kalbine girip onun dünyasında ki o özel kadınlar mertebesine çıkabilmeği bekleyen bir dünya evlenmemiş kadın var. Çünkü kadınlar yalnız kalmaktan, kendi haline bırakılmaktan hoşlanmıyor. Sürekli sizden haber almak isteyen, ne yaptığınızı hep merak eden bir ağır abiyi kim istemez ki? Kim böyle bir adamla tüm kadınların hayran bakışları altında dans etmek istemez.

Hep söylediğimiz bir şey var “erkekler ağlamaz” kabul ediyorum erkekler ağlamaz ama ağlarsa da bir tek ağır abinin akıttığı gözyaşı can acıtır. Her kadının içinde, en gizli kalmış semtinde bir delikanlı vardır. Kadın, içindeki kentin sokaklarında onun sayesinde nazlanarak salınmak ister. Onunla aynı kaldırımda yürümek, utangaç ama erkeksi bakışlarla mest olmak ister. Yağmur yağdığında kirpiklerinden damlayan yağmura aldırmadan şemsiyesini uzatan, bir yudum aldığı çayı sen iç diye uzatan, soğuğa rağmen atkısını elleri ile sevdiğinin boynuna dolayan erkeği hasretle bekler.

Bu nedenle filmlere bile konu olur. Şımarık zengin kızı, etrafındaki onca züppeye rağmen, böyle bir abiye gönül verir. Şimdi kimse kendini kandırmasın böyle erkekler karaborsa ve kadınlar mutsuz…..

Emine Genç

Related Posts

One thought on “Kadınlar Neden Maço Erkeklerden Hoşlanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.