Şık Bir Banyonuz Olsun İster misiniz?

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

20 Şubat 2015 | Kategori: Dekorasyon

Eski zamanlardan kalma banyoyu ardiye gibi kullanma anlayışı artık maziye kalktı. Yeni anlayıştan kadınların şık kilimlerle aksesuarlarla, mis kokularla süslediği bir mekân haline dönüştü. Banyolarımız artık rengi ile,genişliği ve darlığı ile evimizin önemli bir parçası haline dönüştü. Aslında bunun altında yatan, eskilerde lavabo yani alaturka tuvalet ayrı olur. Misafirlerin ve kendimizin kullandığı tuvalet dışında banyoya çok kıymet verilmez. Orada çamaşır makinası, çamaşır sepetleri, temizlik ürünleri doldurulurdu. Fakat zaman geçtikçe kendimize ve görselliğe verdiğimiz özen daha şık banyoları doğurdu.

Banyonuz nasıl şık hale getirilir?

Banyonun fayanslarını sevdiğiniz bir renk seçin artık yelpaze çok geniş, sade, abartılı, şık, şaşalı ne ararsanız var. Size sadece seçmek kalıyor tabi ki seçerken hem bütçenizi hem de kullanım alanınızı hesaba katmalısınız.

banyo dekor 1

Işıltılı aynalar ve aksesuarlarla banyonuza şık bir görüntü verebilirsiniz. Ayna tercihiniz, banyonun ışıklandırılması banyonun stilini ortaya çıkarıyor. Avangart tercih ederseniz dolaplarınız, dolapların kulpları, ayakları hepsi bir bütün olarak bu tarzı yansıtmalı. Kullanacağınız sabunluk, fırça, çöp kutusu aynı şıklığı ortaya koymalı. Her mekânda olduğu gibi uyum çok önemli. Havluluk, duş aparatı, çeşmeler her ayrıntı zevkinizi yansıtacak.

banyo dekor 2

Daha modern ama toparlayıcı bir banyo tercih edenlerin tercih rengi, gümüş ve metal renkler olmalı dolaplar kullanışlı, gerçekten toparlamaya hizmet eder şekilde olmalı. Örneğin avangart tarz şık fakat kullanışlı değildir.

 

Daha spor, özgün bir tarz istiyorsanız. Eski eşyalarınıza küçük tadilatlar yaparak size ait şık bir mekân yaratabilirsiniz. Örneğin eski bir ahşap merdiveni boyayıp üzerine şampuan, havlu sepetleri koyabilirsiniz. Sade bir ahşap ayna asıp, altına eski bir dolabınızı yâda eski zaman dikiş makinasını boyayıp yerleştirebilirsiniz. Emin olun hem şık hem de çok özgün bir durum ortaya çıkacaktır. Ortada bir Fransız tarzı küvet, banyonuz oldukça ergen J, asi size ait bir mekâna dönüştü

banyo dekor 3

 Yorum YapınBumerang - Yazarkafe