Yerli Borel El Dezenfaktani Satışına Başlandı

Eti Maden, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) işbirliğiyle geliştirilen bor katkılı el dezenfektanı BOREL’in AR-GE çalışmaları ve laboratuvar süreçlerinin tamamlanarak internette satışına başlandı.

Borel dezenfektan ellerin yikanamadigi durumlarda kullanmasi öneriliyor. Öncelik her zaman el yıkamak olmali!

Ozenle hazırlanan Borel dezenfektanin içerisine Covid19 korona virüse karşı en önemli etken madde olan etil alkol ve bununla beraber gliserol da icerisine konuldu. Gliserol eli yumuşatması acısından önemli ayrıca bor ve ellerdeki yaraları iyileştiren aloe vera nemlendirici de içerisine konuldu. Iceriginde lavanta da bulunuyor hem hoş bir koku veriyor. Ayrıca antiseptik özelliği bulunan çay ağacı eklendi. Akışkanlığı sağlaması için de su konuldu. Hepsi bir araya getirilerek eldeki yaralar için de iyi gelen ele zarar vermeyen bir ürün oluştururdu.

Borel dezenfektan öncelikle 100 ml çanta boy olarak üretildi. 1 lt ve 5 lt büyük boylarda da üretimi gerceklestirikecek 100ml çanta boy için fiyat 7,5 TL olarak belirlendi. Satısı bilindik tüm marketlerde olacak o yüzden bu konuda bir sıkıntı yaşanmayacak eğer isterseniz internetten epttavm den de sipariş verebilirsiniz. Bende ürünü duyduktan sonra siparişini verdim. Kullandıktan sonra da borel dezenfektan ilgili düşüncelerimi yorum kısmına yazacağım.

Yerli dezenfektan #borel ‘in satışına başlanıldı.

@Etimaden ürünü BOREL’in içeriğinde bulunan bor, etil alkol, gliserin, aloe vera, çay ağacı yağı ve lavanta elleri nemlendiriyor,dermatolojik problemlere neden olmuyor

Antibakteriyel ve antifungal özelliği ile mikrop ve bakterilerle mücadelede etkin koruma sağlıyor.

Internetten sipariş için link

2 yorum

  1. Borel el dezenfektanini bugün kullandım. Jelimsi bekliyordum akici bir bir yapida elleri yumuşatiyor kurutmuyor güzel bu özelliğini beğendim. Fakat kokusundan pek hoşlanmadım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*