Ciltteki Lekeleri Gidermek İçin Maske Tarifi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

01 Kasım 2012 | Kategori: Güzellik

Ciltteki lekenin neden olduğu önemli, leke tedavisi olan ilaçları doktorunuz vermeden kullanmayınız. Cildiniz çok kuru ise su içeceksiniz. Eğer su içmezseniz cildiniz kırışır. Aynı zamanda susuz kalmak baş ağrısının nedenlerinden biridir. İdrarınınızın rengi şeffaf olmalıdır. Sarı ise su içmiyorsunuz demektir.

Bu maske yazın tavsiye edilmiyor. Bu maske doğuştan olan lekeler için değildir. Doğuştan olan lekeler pigment deformasyonu ile ilgilidir. Şarap lekesi gibidir. Bunun için doktora gitmeniz gerekiyor bazıları için yapılabilecek çok şey yok bazıları için ise lazer tedavisi uygulanabiliyor.

Cilt lekelerini gidermek için uygulayabileceğiniz maske için temin etmeniz gereken malzemeler ise şöyle;

cilt-lekeleri-icin-maske

cilt-lekeleri-icin-maske

2 yemek kaşığı yulaf unu (B vitamini içerir)
1 çay kaşığı karbonat
1 yemek kaşığı taze limon suyu
2 yemek kaşığı gül yağı

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırıp maskenin kıvamına bakıyoruz eğer maske kıvamını almadı ise temiz içme su ile kıvamını ayarlayabiliriz.

Aldığınız yulaf ununu tanecik ise onu robottan geçirebilirsiniz.

Uygulanışı:

Yüzünün temiz olmalı herhangi birşey sürülmüş olamamalıdır. Önce lekelerin üzerine uygulayacaksınız. Çok hafifce parmaklarınızla masaj yaparak sürmelisiniz. Yüzünüzün geri kalanına da uygulama yapıyorsunuz. Bunu yüzde 15 dakika bekleteceğiz. Haftada 1 ve akşamları uygulanacak. Bol soğuk su ile cildinizden arındırın. Eğer cildiniz çok yağlı ise gül suyu ile tonik yapılacak cildiniz normal kuru yada karma ise maden suyu ile tonik yıkanacak ve varsa bir nemlendiricimiz o mutlaka sürülecek. Sabah kalkığımızda ise ne olursa olsun güneş koruyucu kremimiz uygulanacak

Maskeden sonra yüzünüz gerileceği için nemlendirici sürmelisiniz.

Eğer maskeyi yüzümüze sürdüğümüzde yanma batma varsa ve bu birkaç dakika sürüyorsa bu normal ama fazla uzun sürüyorsa sizin bu maskenin içindeki bir malzemeye karşı alerjiniz var demektir.

20 yaşının altında bu maskenin uygulanması önerilmiyor. Çünkü cilt yapıları çok daha farklı alerjik mekanizmaları belirsiz ayrıca hamilelerde uygun değil ama emziren anneler bu maskeyi yapabilir. Hamilelik döneminde vücutta hormonlar değişiyor. Hamilelik döneminde hormonlar değiştiği için sizin limona karşı alerjiniz yoktur ama hamilelik döneminde olabilir. Bileğiniz içine sürün bekleyin alerjiniz yoksa eğer sürünüz.

Ciltteki Lekeleri Gidermek İçin Maske Tarifi İkbal ile Hayatın İçinden Programında Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak tarafından 01.11.2012 tarihinde verilmiştir.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe