Hemoroid İçin Ne Yapmalı? Hemoroid Lapası Tarifi

Hemoroid çok rahatsızlık verir. Hemoroid için Dr. Feridun Kunağın önerdiği Hemoroid Lapasını yapabilirsiniz.

Hemoroide sıcak iyi geliyor. Sıcak uygulandığında makat bölgesindeki kas gevşiyor. Bu nedenle hemoroidi olanlar bir leğenin içine sıcak su koyup oturacaklar ya da oraya bir sıcak su torbası koyabilirler. Yaklaşık 10-15 dakika beklenirse orası iyice yumuşayacak suyun içine tuz, karbonat ve at kestanesi tozu, kekik, üzüm çekirdeği koyulabilir. Sıcağa oturup yumuşadıktan sonra hemoroidin geçmesi için o bölgeye satın alacağınız uyuşturan bir krem ile ozon yağını sürülüyor. Ağrı olduğu için piyasada satılan uyuşturucu etkili krem sürülür. Yumuşadıktan sonra elinize eldiven giyip masajla ova ova hemoroidi içeriye ittireceksiniz.

YouTube Preview Image

Hemoroid lapasının tarifine geçmeden önce üzüm çekirdeğinin tozu ve çörek otunun tozu ile yapılan karışımı anlattı.

Üzüm çekirdeği tozu ve çörek otu tozunu 1 er çay kaşığı karıştırıp bal ile veya yoğurt ile yenirse buda hemoroide iyi gelir. Şeker hastası olanlar yoğurtla, şeker hastası olmayanlar bal ile karıştırıp yerseniz hemoroidini tedavisine iyi gelir.

hemoroid-lapasi

Hemoroidi düzeltici, hemoroidi rahatlatıcı lapa yapılıyor.

Hemoroid Lapası Tarifi

1 fincan kadar at kestanesinin kabukları ile birlikte tozu

1 fincan kadar kuru papatya

1 çorba kaşığı nane

Yeterince maden suyu

Tüm malzemeleri yapışmaz bir tencerede tahta kaşıkla karıştırarak ocakta dayanabileceğimiz sıcaklığa kadar ısıtıp lapa yapıyoruz.

Sıcaklığını kontrol etmelisiniz. Serçe parmağınızın hissettiği sıcaklık ile popo bölgesinin sıcaklığa dayanma hissi aynı değildir. O bölge daha hassas dır. Uygularken bu hususu unutmayınız.

Bu lapayı sıcak suya oturduktan sonra bir naylon torbanın üzerine koyup tam hemoroidli bölgeye yapıştıracaksınız.

İçerisine 1 çay kaşığı ozon yağı, üzüm çekirdeği yağı, kantaron yağı ve at kestanesi yağı, üzüm çekirdeği yağı, ozon yağı karışımı da bu lapanın içine konulabilir. Eğer bu yağ karışımı o bölgeye sürülürse buradaki çatlaklar iyileşir.

Ikınmaktan çatlaklar oluşur. Bunun içinde kantaron yağı, at kestanesi yağı sürülürse bu çatlaklar iyileşir.

Bunları yaparsanız hemoroidiniz rahatlar.

Bir demet maydanozu 1 litre suyun için de 15 dakika kaynat kapat 15 dakika demle suyunu için bu vücudun toksinleri atar. Kalan lapayı gene dayanabileceğiniz bir sıcaklıkta bir naylon üzerine koyup hemoroid olan bölgeye koyunuz. Hemoroidiniz varsa rahatlarsınız.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*