Selülitlerinizden Doğal Yoldan Kurtulun

Derinin üst kısmındaki portakal kabuğunu andıran pütürlü görüntü selülitler, sizi rahatsız ediyorsa  selülit için bitkisel yağlar ve karışımlardan faydalanabilirsiniz. Selülit için bir çok maske bulunmaktadır. Bu yazıda greyfurt suyu ile yapılan selülit maskesinin tarifi anlatılmaktadır.

Selülit İçin Maske Tarifi

Gerekli malzemeler:

Greyfurt suyu+Mısır Özü Yağı+Elma Sirkesi+Kuru Kekik+Streç Film

Hazırlanışı:

Yarım su bardağı kadar taze sıkılmış greyfurt suyunun içerisine 2 yemek kaşığı mısır özü yağı, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, yaklaşık 1 Türk kahvesi fincanı kadar kuru kekik tüm malzemeleri ekledikten sonra hepsini karıştırın.

Uygulanma Şekli: Bu elde edilen karışım ayak bileğinden başlanılarak aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak sürünüz. Üzerine streç filmi çok sıkmadan sarın. Aynı karışımı kola dirseklerin üst kısmına oluşan selülitlere de sürülebilir. Karışımı bekletmeden uygulayın. Bu verilen miktar bir sefer kullanım içindir.

Her gün uygulayabileceğiniz gibi iyi bir sonuç almak için haftanın 2 günü akşamları uygulanması önerilir.

Selülit maskesinde greyfurt suyu kullanılmasındaki neden içinde bulunan C vitaminin hücre yenileyici ve yağların parçalanmasında rol oynuyor. Dolaşımı hızlandırıyor. Bu karışım ile dokunun nefes aldığını, dolaşımın hızlandığını hissedeceksiniz.

Selülitler için günde 1 adet greyfurt yemek de faydalıdır. Yağların parçalanması ve cildin canlanmasına yardımcı olmaktadır. Fakat şu unutulmamalıdır. Greyfurtu bazı kişiler yememelidir. Bunlar hiper tansiyon ilacı kullanan kişiler, grip ilacı kullananlar, antideprasan ilaç alanlar, kolesterol ilacı alanların bu meyveyi tüketmekten kaçınması gerekiyor. İlaçların vücutta birikerek toksik etki bir etki yapmasına yol açıyor.

Selülitler için greyfurt suyu ile hazırlanan maske Pervin Bulgak tarafından verilen bilgilerden faydalanılarak selülitlerinden doğal bir şekilde kurtulmak isteyenlere bilgi vermek amacı ile yazılmıştır.

Related Posts

One thought on “Selülitlerinizden Doğal Yoldan Kurtulun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.