Tansiyon Düşmesine Yardımcı Bitki Çayı

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

06 Aralık 2012 | Kategori: Sağlık

Tansiyonun düşmesine yardımcı olabilecek bitki çayı tarifi

*Oğul otu veye melisa
*Zeytin yaprağı
*Şerbetçi otu
*Limon

Strese yüksek tansiyon için

İçerisine fazla şeker koymamanız gerekiyor.  Önerilen miktardan daha fazla kullanmayınız.

Oğul otu 1 tatlı kaşığına yakın olacak
4-5 yaprak zeytin yaprağı
1 tutam şerbetçi otu
Limon sonra eklenecek

4-5 yaprak zeytin yaprağı, oğul otu ve şerbetçi otunu bitki çayı demleme bardağımıza ekleyip üzerine  kaynar suyu döküp üzerini kapatıyoruz. 4-5  dakika demlenecek. İçine ince bir dilim limon eklenip içilir.

Oğul otu uykusuzluğu giderir.

Zeytin Yaprağının Faydaları Nelerdir?

Zeytin yaprağının tansiyonu düşürücü etkisi bulunur. Kan şekerini dengelemeye de faydalı olan zeytin yaprağı kolesterolü düşürücü etkisi bulunur. Bronşit, soğuk algınlığı ve zatüre hastalıkların iyileşmesinde yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sistemine ve sarılık hastalığında yararlı etkileri vardır. Cilde de faydaları olan zeytin yaprağı romatizmal ağrıların azalmasında da olumlu etkileri bulunmaktadır.

Şerbetçi Otunun Yararları Nelerdir?

Şerbetçi otu bira gibi maltlı içeceklerde bulunan bir maddedir. Şerbetçi otu sinirleri yatıştırır. Mide ağrısına iyi gelir. İdrar söktürür. Aynı zamanda cinsel açıdan sakinleştirici etkisi bulunur. Cinsel açıdan artmış olan şehveti dengeler. İştahın açılmasında da yararlıdır. Ödem sökücü gibi özellikleri olan bir bitkidir.

Şerbetçi Otu Yan Etkileri

Şerbetçi Otu uzun süre kullanımlarında erkeklerde şehveti yok edici etki gösterir. Bayanlarda adet düzensizliklerine neden olabilir.

Oğul Otunun Faydaları Nelerdir?

Oğul otu yatıştırıcı, uyutucu bir bitkidir. Depresyon, aşırı heyecan, sıkıntı ve sinirsel kökenli sıkıntılarda destekleyicidir. Hazmı kolaylaştırır. Hıçkırığa karşı faydası bulunmaktadır. Boyun damarlarının açılmasında yararlıdır.

Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur.

Uyarı: Bitkilerin faydaları destek olmak içindir. Asla tedavi gibi bir amacı yoktur. Çeşitli yan etkileri de söz konusudur. Sağlıkla ilgili sorunlarınız için her zaman ve öncelikle doktora danışınız.

6.12.2012 tarihinde Ender Saraçla Sağlıklı Günler’de verilmiştir.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe