Yağ Yakıcı Lahana Sarması Tarifi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

17 Aralık 2012 | Kategori: Sağlık

Uzmanlar lahananın bir çok faydasının olduğunu belirtiyor. Özellikle de zayıflama konusundaki etkisi de vurgulanıyor. Lahana çorbası yapılarak zayıflamak için kullanıldığını biliyoruz. Lahana ile sarmalar, yemekler ve salatalar yapıldığını biliyoruz. Ama bu sefer lahana bacaklara sarılıyor.

beyaz lahana

Yağ yakıcı, ödemleri gideren lahana sarması

İlk seansta bile faydası görülebilen yağ yakıcı beyaz lahana sarması tarifi, bacaklardaki ödemi gidermek için kullanılıyor. Yağ yakıcı lahana sarması bacaklara sarılıp bu şekilde kullanılıp lahananın şifalı etkilerinden faydalanılıyor.

Beyaz lahananın içindeki asit ödemi gidermek için iyi geliyor.

Nerenizde ödem varsa bunu yapabiliyorsunuz.

Açık yaranız varsa yapmayınız.

Beyaz lahana, su, bal ve streç film kullanılarak bacaklara sarılıyor.

Önce bacaklarınızı su ile ıslatın balın yapışmaması için, sonra balı sürün, lahananın yapraklarını hafif haşlayabilirsiniz kaynar suya batırıp hemen çıkarın. Kaynatılırsa lahananın özelliği, vitaminleri gidiyor. Lahanayı bacaklarınıza sararken birinden yardım alınız. Üzerini streç filmle sarıyoruz. Bacaklarınızı terletiyor. Suları akıyor.

Bunu ilk seansta akşam yatmadan önce sürüp sabaha kadar bırakabilirsiniz. Fakat bir saatten sonra terlettiği için su akıyor ve sizi rahatsız ediyor. Benim görüşüm bunu gündüz 1 saat kadar bekleterek bu şekilde yapmak lahana sarması ile yatmak pek uygun olmaz.

Bacaklardaki ağrılara iyi geliyor.

Boyun ve yüz kısmında 20 dakikayı geçmesin.

Bal kemiklerde ne kadar kireç varsa, ödem varsa bunları kendine çekiyor.

Açık yaralar varsa bunun üzerine yapmayınız.

Ödemi ve Kireçlenmeyi Önleyen Sokrates Kremi Tarifi

500 gr çam iğneleri
250 gr tereyağı
Güveç kabı
Alüminyum Folyo

sokrates kremi

Güveç kabına çam iğnelerini koyup, üzerine doğal tereyağı ve üzerine tekrar çam iğneleri ve tereyağı koyulup bunları kat kat yapıyorsunuz. Bunun üzerini alüminyum folyo ile kapatıp fırında 50 ile 80 derece de 2 veya 3 saat bekletiyorsunuz. Kahve gibi fokurduyor.

Bu yağı tülbentle süzüp uygun bir kaba boşaltıyorsunuz.

çam terebentin yağı

Şems Aslan bu kremin hazır satılan kremleri arattırmayacak kadar güzel olduğunu söylüyor.

Bel, boyun ağrıları, kemik ve eklem problemlerinde bu krem kullanılabiliyor. Yoga yapanlar, spor yapanlar eklem ağrıları oluyorsa kullanılıyor.

Melek Programı 17.12.2012 Kimya Mühendisi Şems AslanYorum YapınBumerang - Yazarkafe