Yağları Yakan Varisleri Azaltan Doğal Krem ve Varis Ağrıları İçin Tonik Tarifi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

27 Aralık 2012 | Kategori: Sağlık

Yağı parçalayan varisleri azaltan krem;

yagi-parcalayan-varisleri-azaltan-krem-tarifi

Gerekli Malzemeler:

200 gr zeytinyağı

10 gr moomiyo kremi

100 gr bal mumu

1-2 gr propolis

100 gr çam reçinesi

2 yemek kaşığı bal

Bu malzemelerden krem yapılacak.

Yapılışı: Büyük bir cezveye 200 gr zeytinyağı, çam reçinesini havanda ezin ve bal mumunu ekleyip benmari usulü eritin. Üzerine balı da dökün. Çok az propolisi ekleyin. Hepsi benmari şeklinde eriyecek. Moomiyo eklenecek Ağzı kapalı olarak küçük bir cam kavanozda saklayın.

Günlük yatmadan önce bacaklara hafif hafif yavaş yavaş masaj yapılarak sürülecek 1 çay kaşığı kadar iki bacağa yeter. Alttan yukarıya çorap giyer gibi masaj yaparak sürülecek.

Tamamen varisleri yok edip etmeyeceği konusunda kesin bir şey söylemiyor. Fakat azda olsa kötü görünüşünü hafifletiyor diyor.

Vücudun sıcaklığına göre krem erimeye başlıyor ve yayılıyor bu nedenle 1 çay kaşığı kadar yeterli geliyor. Bunu sürüp yatın sabah kalktığınızda bacaklarınızı yıkayın. Akşam tekrar uygulayın.

Günlük kullanılacak, buzdolabından saklanacak, ayak damarlarında küçücük bir problem görüyorsanız mutlaka doktora gidiniz. Bu sadece destek yardımcıdır. Bu tarifi doktorunuza söylemeden kesinlikle kullanmayınız.

Varis ağrıları için tonik tarifi

varis agrilarini azaltan tonik

Yeni çıkan kılcal damarları azaltıyor. Kalanchoe yaprağını kopartıyorsunuz. 2 orta büyüklüğünde yaprağı yıkayın parçalayıp bir kavanoza koyun üzerine kolonya dökün ağzını kapatın bu 7 gün karanlıkta beleyecek hazırlanan bu tonik kılcal damarların kötü görünüşünü azaltıyor. Limon kolonyasının içinde yapraklar bekliyor. Bir hafta sonra bunu sprey şişesine döküp bacaklarınıza sıkarak kullanabilirsiniz.

Varis varsa hiçbir masaj yapılmaz. Basınç uygulanmaz. Sıcak su, sauna, hamam bunları yapmayın diyor.

Kalanchoe yaprağı içindeki aromatik yağlar.Yeni çıkan kılcal damarların azalmasına yardımcı oluyor.

Kılcal damarlar sadece bacakta değil ciltte de olabilir. Burun kenarlarında da olabilir.

Bacaklarda günlük kullanım için, ama yüz bölgesi veya burun üstünde kullanılıyorsa kullanıp 5 dakika sonra yıkayıp nemlendirici kullanın kolonyanın cildi tahriş etmemesi için kolonya cildi yakabilir, tahriş edebilir, pullanmaya neden olabilir. Kışın yüz bölgesi çok hassastır. Kolonya kullanmak hassasiyet varsa sonradan egzamaya çevirebilir dikkat etmek gerekir.

*250 gr kavanoz
*Kalanchoe yaprağı
*Kolonya Limon 80 derece

Kalanchoe yaprağı Resmi

Kalanşo Bitkisi

Basen ve Karın Bölgesindeki Yağları Yakan Varisleri Azaltan Doğal Krem Tarifi 27 Aralık 2012 Star Tv Melek Programında Kimya Mühendisi ve Güzellik Uzmanı Şems Aslan tarafından verilmiştir.
1 Yorum yapılmış Yağları Yakan Varisleri Azaltan Doğal Krem ve Varis Ağrıları İçin Tonik Tarifi

Avatar

nebibe

27 Aralık 2012 Saat 15:05

Merhaba Şems hanım, bugün star tv de vermiş olduğunuz varis ve kılcal damarlar hakkında bilgiler beni çok memnun etti. Annemde varis olduğu için kesinlikle uygulayacağım ancak benimde bacaklarımda, kollarımda ve yüzümde kılcal damarlar çok belirgin beni oldukça çok rahatsız ediyor. Sizin vermiş olduğunuz tonik faydası olur mu? Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Yorum YapınBumerang - Yazarkafe