Yoğun Kırışıklar İçin Aromaterapi

Yoğun kırışıklıklar için aroma terapi bitkisel yağlar ile yapılıyor. Cilt için faydalı olan jojoba, buğday özü, avokado ve keten tohumu yağları karıştırılarak hazırlanan karışım su ile seyreltilerek el ile cilde masaj yaparak uygulanıyor.

Spa’larda uygulanan yoğun kırışıklar için aromaterapi masajı Melek Baykal’ın sunduğu programa konuk olan güzellik uzmanı Şems Aslan tarafından anlatıldı.

Aromaterapi masaj yağının hazırlanışı: Jojoba yağı, buğday özü yağı, avokado yağı ve keten tohumu yağı bu yağların hepsinden 1 er tatlı kaşığı yarım litre sıcak suyun içine ekleyip yağları su ile inceltin. Cildimizin kendi yağ tabakası çok ince olduğundan masaj yaparkende cildi nemlendirirkende su ile yağı inceltin.

Uygulama:

Programda temiz bir havlu sıcak su ile inceltilmiş yağ karışımında ıslatıldı. Bu bez göze değdirilmeden ciltte 4-5 dakika bekletildi. Cilt ısındıktan sonra inceltilmiş yağ ile yüze masaj yapıldı.

Evde uygulama yaparken ise

Aromaterapi yağları ile masaj yapmadan önce bir tencerenin içine sadece sıcak su döküp bu suyun buharı ile cildinizi yumuşatıp gözeneklerin açılmasını sağlamak gerektiği sonrasında su ile seyreltilmiş yağ ile yüzün altından alıp üst kısmı kulak arkasına doğru çekilerek el masajı yapılması gerektiği ve masaj yaptıktan sonra yağların gözenekleri tıkamaması için  cildinizi temizlemek gerektiği söylendi.  30 yaşından sonra haftada 1 defa yüz masajı öneriliyor.

Avokado yağı cildi sıkılaştırır.

Cildinizi nemlendirmek için veya masaj yapmak için yağları tek başına değil su ile seyrelterek kullanmanız öneriliyor. El masajı yaptıktan sonra hemen buz uygulaması yapın.

Aromaterapi yağları ve yüz masajı ile ilgili anlaşılmayan bir yer varsa bunu yorum bölümünden iletiniz.

Uyarılar:

 • Bazı yağlar oldukça tahriş edici olabildiğinden cilde yönelik uygulamalarda dikkatli olunmalıdır.
 • Astım ve benzeri rahatsızlıkları olanlar tarafından aromaterapi solunum yoluyla uygulanmamalıdır.
 • Bitkisel yağlar hiçbir şekilde ve ne sebeple olursa olsun, gözlere tatbik edilmemelidir.
 • Allerjik bünyelerde aromaterapik bitkisel yağların kullanımında dikkatli olunmalıdır.

2 yorum

 1. Yoğun kırışıklıklar için aroma terapi

  1 Yemek kaşığı jojoba yağı
  1 yemek kaşığı buğday özü yağı
  1 yemek kaşığı avokado yağı
  1 yemek kaşığı keten tohumu yağı

  Hazırlanışı: Hepsini 500 gr kaynar suya ilave edin ve temiz havluyu spa yağlarında ıslatarak cilde 5 dakika koyun cilt ısındıktan sonra el masajı yapın işlem bittikten sonra hemen buz uygulaması yapın haftada 2 defa muhteşem gerginleştirici yöntem sizi şaşırtacak.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*