Yüz Kırışıklığı İçin Maske Tarifi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

02 Kasım 2012 | Kategori: Güzellik

Zamanla yüzümüzde kırışıklar oluşabiliyor. Bu kırışıklar bizi yaşlı gösteriyor.

Yüz kırışıklığı kremi için gerekli malzemeler ise şöyle;

1 yumurtanın akını aldık, 1 tatlı kaşığı bal alıyoruz. 1 tatlı kaşığı esmer şekeri hazırladıktan sonra 1 tatlı kaşığı toz zencefili de ekleyip cam bir kasede kek çırpar gibi çırpıyoruz. Ancak gerek bu maske gerekse diğer maskelerde kullanılan malzemelere karşı alerjiniz olup olmadığına bakmalısınız. Bunun için hazırladığınız maskeden 1 miktar alıp bileğimizin iç kısmına sürüyoruz. Bir süre bekledikten sonra önce batma gibi olur bu geçer, kaşıntı hissedebilirsiniz buda geçer ama kızarıklık olup eğer yanmaya devam ediyorsa o zaman alerjimiz vardır kullanmamanız gerekir.

Uygulanışı: Hazırladığımız maskeyi elimize alıyoruz. Yüzümüze aşağıdan yukarıya doğru çok fazla bastırmadan yumuşak yumuşak dairesel hareketler ve dokunuşlar ile göz çevresine girmeden dudak kenarlarına ve kaz ayaklarına doğru sürüyoruz. Masaj yapmak çok önemli kan dolaşımı hızlansınki maskemiz güzel emilsin sürüş şeklide önemlidir.

Artan maskeyi boyun ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz.

Yüz kırışıklığı için hazırlanan bu maskeden sonra soğuk su ile cildinizi arındırın ve sonrasında nemlendirici sürün nemlendiriciniz yoksa iyi kaliteli bir zeytinyağı sürünüz.

Maskeyi 10-15 dakika bekletin.

Bu maskeyi yüz kırışıkları için 25 yaşından itibaren alerjisi olmayan herkes uygulayabilir.

Yüz Kırışıklığı İçin Maske Tarifi İkballe Hayatın İçinden Programında 01 Kasım 2012 günü canlı yayınında Biyolog Kozmolog Pervin Bulgak’dan Öneriler olarak verilmiştir.

 Yorum YapınBumerang - Yazarkafe