2015 İlkbahar Yaz Moda Renkleri

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

17 Şubat 2015 | Kategori: Alışveriş, Moda

Bu yılın moda renkleri belli oldu. Dünyaca ünlü moda devlerinin tercih ettiği, podyumları süsleyen renkler ortaya çıktı. İnsanın içini kıpır kıpır eden renkler gibi, durgun huzur veren renklerde hâkim. Tatbikî her renk her yerde kullanılmayacak. Renklerin kullanım alanları farklılık gösteriyor. Sokak modasında kullanılan renkler ile, salon ve ofis renkleri farlılık gösterecek. Çok keskin kati olmasa da sevdiğiniz bir rengi her alanda kullandırmayacak 2015 modası. Rengin verdiği mesajı düşünüp moda devleri yerlerini belirlemiş.

2015 İlkbahar Yaz Moda Renkleri

Marsala rengi, bizim vişneçürüğü, bordo rengimizin biraz daha dumanlı hali. Bu yıl tüm aksesuarlarda gözümüze çarpacak. Dikkat çekici bu renk şal, ayakkabı, çanta, takı olarak hep karşımıza çıkacak. Bu senenin abartılı kolyelerinde de sık sık karşımıza çıkacak. Bu renk ayakkabılarımız, her kadının gardırobunda bulunan kırmızı ayakkabının yerini alabilir.

Agua Mavi, turkuaza yakın bir renk. Sokak modasında çok sık kullanılacak. Kotlarımız, tek parça mini eteklerimizin üzerine giyeceğimiz rahat spor kıyafetlerimiz genelde bu renkler ile olacak.

Greyfurt rengi, doğallığı ve o çiçeksi rengi ile çiçek ve gül deseni uzun efilefil elbiselerin tercih edilen rengi olacak. Üzerinizde yok gibi olan kıyafetlerin doğal rengi kabul edilen bu tarçına benzer renk sizi mest edecek.

Pas rengi, Bize çöl kumu rengi hissi yaratan bu doğal renk, bol elbiseler, triltril şeffaf gömlekler ile oldukça doğal hissedeceksiniz. Toprağı yansıtan rengi ile bohem tarzı kıyafetlerin özel rengi olacak. Huzur veren rengi, yazın bunaltıcı havasından kurtarıp rahatlamanızı sağlayacak.

Elektrik mavisi, Saygınlığın rengi olması nedeni ile iş kadınlarının tercihi olacak. Özellikle gömlek ve tüm iş elbiselerinin sade şıklığını yansıtan rengi nedeni ileçalışan bayanların üzerinde sıkça göreceğiz. Baskın renginden dolayı desensiz düz kumaşlarda kullanılacak.

Şişe yeşili, haki yeşilin parlak ve koyu rengi. Her daim baharın ve yazın vazgeçilmez rengi. Aynı büyüsüne devam edecek.

Lila rengi, yaklaşık 5-6 yıl önce çok popüler olan bu renk, uzun zamandır gardırop gerilerindeydi. Şimdilerde sokuşturulan yerlerinden çıkarabilirsiniz. Özellikle abiye kıyafetlerin en çok tercih edilen rengi olacak. Yeni bir abiye isterseniz bolca vitrinlerde karşılaşacaksınız demektir.

Pastel sarı, hep ihmal edilen, hak ettiği ilgiyi göremeyen bu renge itibarı teslim edilecek. Özellikle soft rengi dolayısı ile ofis kıyafetlerinin aranan rengi olacak.

Marigold rengi size saray esintisi yaşatacak. Şöhretin ve ihtişamın rengi olan altın rengi, abartılıyı sevenler için abiye kıyafetlerde kendini sık sık gösterecek.

Renkler kadar çeşitli desenler ve tasarımlarda ön plana çıkacak. Tercih edilen desenler ve tasarımlar genelde gül ve çiçek desenleri ile uzun elbiselerde kendini gösterecek. Avant pop akımı denilen edebi ve sanatsal desenlerin baskılı ve karışık desenlere uyarlanan tarzı en ünlü markalar Prada, Chanel, Cheline tarafından podyumda sergilendi bile. Mankrom desenler ile geometrik şekillerin ön plana çıktığı kübik tasarımlar Fendi tarafından öncülüğü yapıldı. 3D desenler, boncuklar, tropik desenler (patlayan volkan, palmiye ağacı vb.) plaj modasında kullanılacak. Pas rengi bu senenin mayo ve bikini markalarının vazgeçilmez rengi olacak. Mayo ve bikini üzeri şallar, elbiselerin üzeri genelde tropik desenler ile süslenecek.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe