Yeni Trend Dans Ederek Kilo Veriyorum

Yaz geliyor, bahar kapıda, ince giyilecek kıyafetler, kışın hareketsizliğin getirisi olan gereksiz yağ alımını, göbek ve kalçalardaki aşırılıklarını gözler önüne serecek. Bayanlardaki telaşı görür gibiyim. Gelin bir farklılık yapalım. Nisanda başlayıp yaza yetiştiremediğimiz zayıflama programları yerine, şimdiden dikkatli olmaya başlayalım.

Kışın diyet yapmak çok zor neden biliyor musunuz? Çünkü doğamız gereği kışın soğuk hava yağlanmamızı teşvik ediyor. Isınmak için daha çok tüketilen çay, kahve mide kazıntılarına neden olup küçük atıştırmaların sayısını artırıyor. Aynı şekilde kışın simgesi olan kestane, patlamış mısır, salep, sıcak çikolata vb. kalorisi çok yüksek besinler. Millet olarak spor yapmayı sevmiyoruz. Küçük yürüyüşlerle bu açığı kapatmaya çalışanlarımızda hava koşullarından ötürü yapamıyorlar. Yazın sıcak havadan dolayı daha az yağlı, etsiz zeytinyağlı tüketilen yemeklerin yerini, kışın yağlı etli yemekler, şerbetli tatlılar dolduruyor. Yazın tatil nedeni ile rafa kalkan kadın günleri kışın kesintisiz devam ediyor. Kısacası kışın kilo almamız için birçok neden var. Bu gidişe erken dur demek, tüm yazı diyette geçirip ancak yaz sonu zayıflayıp, kışın almaya başlama işkencesine maruz kalmamak için. Kontrolü erken ele alalım.

dans ederek kilo verme

Yediklerimize dikkat etmek bir yere kadar. Çünkü süre uzadıkça sıkılıyoruz. En önemlisi de uzun süreli yapılan diyetler yokluk psikolojisi yarattığı için, diyeti bozduğumuzda küçük kaçamakların sayısı ve mahiyeti artıyor. Bir küçük çikolata ile savmayı planladığınız çikolata krizleri, kocaman çikolata parçaları ile bile aşılamaz hale geliyor. Bu nedenle sağlıklı bir beslenme planının yanında spor yapmak çok önemli. Sıkılmadan spor yapmanın yeni modası aerobik hareketlerin yapıldığı danslar. Jazz dans, zumba dans, latin dansları, just dans vb. Hem eylenip hem de zayıflamanın yeni yolu. Bu şekilde 1 saat dans ettiğimizde yaklaşık 600-800 kalori yakıyoruz. Kalori yakabilme adına bir mucize. Ayrıca bu şekilde yapılan düzenli spor, haftada bir- iki kaçamağı kaldıracaktır.

Arkadaşlarınızdan oluşan eğlenceli bir grup oluşturup, bu dans seanslarını düzenli bir spor haline dönüştürebilirsiniz. Tüm Amerika, Avrupa bu yeni trend ile zayıflıyor. Özellikle Amerika’nın danskültürü çok gelişmiş durumda. Ünlü şarkıcıların, grupların yaptığı müzikler kadar, çektikleri kliplerdeki dansları, konserlerindeki dans Showları konuşuluyor. Örneğin Michael Joseph Jackson dansları ile milyonları kendilerine âşık etti. Madonna,  Jennifer LynnLópez vb. birçok ünlü yaptığı müzik kadar dansları ile hafızalarda kalan ünlüler.

Ayrıca bu spor alet gerektirmeyen, salona ihtiyaç duymadığınız bir aktivite. Nerede ise maliyeti sıfır. Sadece bir bilgisayar ile milyon kadar müzik indirip saatlerce (enerjiniz yettiği kadar) dans edebilirsiniz. Dans etmek mutluluk hormonu salgılamanızı sağladığı için diyet yaparken yaşadığınız strese son vermiş oluyorsunuz. Özellikle de yaptığınız diyeti böyle bir kalori yakıcı aktivite ile birlikte sürdürdüğünüzde, tartınızın ibresi hızla gerileyecek, motivasyonunuz hep diri kalacaktır. Youtube içerisinde bir dünya video var. İstediğin videoyu indirip, ister orada yapılanları takip ederek isterseniz özgürce tepinerek istediğiniz kadar dans edebilirsiniz. Böylelikle eğlenecek, zayıflayacak ve sonuç olarak kendinizi harika hissedeceksiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*