Bohem Tarzı Gelinler Damatlar Düğünler

Bohem tarz, moda kaygısı taşımayan, çingenelerin anı yaşadıkları, gezgin ruhun yansıdığı özgün bir tarz. Yenilerde gelinlik, damatlık, düğün tercihlerinde de çok kullanılmaya başlandı. Özellikle kır düğünü yapacak, yalın ayak çimenlere basmak isteyen özgür ruhların tercihi bu tarz gelinlikler.1960 ve 1970 lerde ortaya çıkmış kafaya göre takılmanın, anı yaşamanın modern trendi.

bohem tarzi 3Gelinlik denildiğinde akla ilk gelen prenses gibi olan kuğu genç kızların taşıdığı parıltılı taşlı kostümler. Ama derin düşünürseniz artık gençler daha az frapan ve daha sade. Onlar için şıklıktan bir tık daha önemli rahatları. Bu düşünceye sahip gençler hayatlarının en kıymetli gününü Barbie bebek gibi köşede kıpırdamadan geçirmek istemiyorlar. Gelinlerin konuklardan daha çok oynadığı, hiç ağlamadığı düğünler git gide artıyor. O nedenle tarzı olan, özgün rahat birçok kadın gelinliğini de bu kriterlere uygun istiyor.

İçinde çok rahat edebildiği, o geceden sonra resimlere baktığında başka birini görmediği, hatıralar biriktirmek istiyorlar. Böyle gençlerin kendilerini rahat hissettikleri stil bohem tarzı olabilir.

bohem tarzi 4Bohem tarzı GELİNLİKLER, örgü işlemeler, danteller, uçuşan eteklerden oluşuyor. Gelinliğin altına giyilen tarlatan kesinlikle yok çünkü rahatlık mantığına ters. Aksesuar olarak duvak genelde yok. Yerine bol çiçekli taç yâda kocaman volanlı şapkalar. Makyaj son derece sade ama bir o kadar gözlerin ortaya çıktığı derin göz makyajlarından oluşuyor. Aksesuarlar çok daha renkli oluyor. Üst üste takılan renkli bol bilezikler, renkli çiçekler. Ayakkabı mevsimine göre değişiklik gösteriyor. Eğer yaz düğünü ise deri sandalet olabilir. Kış için ise kovboy tarzı kısa botlar. Genelde kısa gelinlik seçenler bot tercih ediyor.

Tabi ki böyle bir gelinin yanında damatta bir dirhem bir çekirdek olamaz. Daha salaş olması gerek yoksa bu ruhu yansıtamamış olursunuz. Damatta keten bir ceket, spor pantolon keten ayakkabı tercih edebilir. Gömlek yakasız olursa son derece yerinde bir tercih olur. Damatta eğer aksesuardan hoşlanıyorsa deri bilezikler takabilir.

   bohem tarzi 6bohem tarzi 5

Böyle bir çiftin düğünü de bu tarza paralel olmalı. Güzel bir çimenlik üzerinde, tahta masalarda sunulmuş bol çiçekli, renkli tabaklı çanaklı bir davet olabilir. Gelin damadın oturduğu sandalyeler renkli ahşaplar, tepelerinde bol çiçekli bir kemer konsepte son derece uygun olacaktır. Düzensizlik içinde düzenin olduğu özgün bir tarz olacak. Diğer düğünlerde ki kusursuzluğun verdiği rahatsızlık hiç olmayacak. Ortada deli gibi çocuklar koşacak. Çocuklar için pamuk şeker, elma şekeri, balonlar uçurtmalar olacak.

Böyle bir düğün hafızanıza kazınacak en gerçek anınız olacak. Resimler ile videolarınızla tüm gerçekliliğinizi yansıtacak gerçek bir düğün.

bohem tarzi 2bohem tarzi 1bohem tarzi 7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir