Cansız Saçlarınız İçin Avokado İle Saç Bakım Maskesi Yapabilirsiniz

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

27 Şubat 2013 | Kategori: Güzellik, Saç Bakımı

Sponsorlu Bağlantılar

Cansız saçlar için ne yapmalı diyorsanız? Evde bulunan malzemeler ile güzellik maskeleri hazırlamak mümkün saç bakım maskeleri  ile kışın soğuktan rüzgardan yıpranan cansızlaşan saçlarınız canlanıp parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Cansızlaşan ve yıpranan saçlara özel bu bakım maskesi avokado ile yapılıyor. Avokado artık ülkemizde de kolay bulunabilen bir meyve gerek cilt güzelliği gerekse saç bakım maskelerinde çok kullanılıyor. Ülkemizde avakado olarak da bilinen bu meyve  İngilizce’de  “Avocado” olarak yazılır. Doğru yazılış ve söyleniş şekli avokado dur.

Parlak ve Canlı Saçlar İçin Avokado Maskesi

Avokado alırken olgun ve yumuşak olanını tercih etmek de fayda var.

Yapılışı: Avokado’nun kabuğunu soyun. Çatalla ezin sonra içine 2 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Görüldüğü gibi yapılışı son derece basit maskede kullanılan bal antiseptik  ve aynı zamanda hücre yenileyici dir.

Avokado’nun kabuklarını ise atmayın kabuğun iç kısmını ise kuru cilde sürebilirsiniz.

Uygulanması: Parmak uçlarınız ile saç diplerine masaj yaparak sürebilirsiniz.

Bekleme süresi: Minimum 25 dakika maksimum 40 dakika bekletilmesi önerilir. Yıkamadan önce su değdirmeden şampuan sürüp yıkıyorsunuz dayanabileceğiniz derecede soğuk su ile yıkamanız gerekir. Soğu su dolaşımı hızlandırıp saça hacim kazandırıyor saçlar daha canlı oluyor saçlar, soğuk su ile yıkanınca dışarıya çıkmayın ve iyice kurulayın.

Kimler uygulayamaz?

Çok hassas bir cilde sahipseniz veya avokado ya karşı alerjiniz varsa bu maskeyi uygulamanız önerilmez.

Avokado ile saçlara bakım maskesi Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak tarafından verilen bilgilerden esinlenerek  yazılmıştır.

Bir önceki yazıda beyaz çay ile ilgili bilgiler yer alıyor. Beyaz çay cildi güzelleştiriyor. Ayrıca zayıflamaya yardımcı oluyor. Beyaz çay ile ilgili yazıya buradan bakınız.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe