Cilt İçin Vazelin Kremi Nasıl Yapılır? Ev Yapımı Cilt Kremi Tarifi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

12 Şubat 2013 | Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar

Vazelin bilindiği gibi bir petro kimya ürünüdür. Petro kimya ürünü olduğu için cildimize yan etkisi olabilir. Evde sadece  doğal yağlar kullanarak vazelin benzeri doğal bir cilt kremi yapabiliriz. Yan etkilerinden dolayı vazelin kullanmak istemeyenler için doğal cilt kremi tarifi;

Doğal vazelin cilt kremi nasıl yapılır?

Evinizde doğal vazelin, doğal cilt kremi yapmak için gerekli malzemeler ise şöyledir.

 50 gr balmumu, 50 gr kakao yağı, 100 gr zeytinyağı kullanılarak doğal vazelin elde ediliyor.

Doğal vazelinin yapılışı ise şöyle;

Balmumunu benmari usulü eritin.

Balmumunu ısıya dayanıklı bir cam kasenin içine koyup bu kaseyi de kaynayan su dolu başka bir tencerenin içine yerleştirin ve bu şekilde balmumunu eritin. Eriyen balmumunun içine kakao yağı ve zeytinyağını ekleyin. İçerisine zeytinyağı yerinde badem yağı gibi cilt için faydalı olan doğal yağlardan koyabilirsiniz. Daha sonra bu karışımı donmaya bırakır ve donduktan sonra kullanabilirsiniz. Güzel kokması için sevdiğiniz kokuların doğal yağını kullanabilirsiniz.

Bu vazelin benzeri doğal cilt kremi elleri çok yıpranan kişiler cildini nemlendirmek için, meme çatlakları, topuk çatlakları, dirsekler için kullanılabiliyor.
2 Yorum yapılmış Cilt İçin Vazelin Kremi Nasıl Yapılır? Ev Yapımı Cilt Kremi Tarifi

Avatar

Probiyotik Tablet İle Probiyotik Yoğurt Yapımı | Faydalı Bilgiler

13 Şubat 2013 Saat 05:36

[…] Tablet İle Probiyotik Yoğurt Yapımı hakkında bilgiler yer alan bu yazıdan bir önceki yazıda ev yapımı cilt kremi tarifi yer […]

Avatar

ceysun akyol

29 Aralık 2013 Saat 20:49

Vazelinin petro-kimya ürünü olduğunu ve cildimize zarar verebilir demişsiniz. Kendimizin yapacağı tarifteki balmumu(parafin) da petro-kimya ürünüdür unutmayınız!

Yorum YapınBumerang - Yazarkafe