Ciltteki Sigara Lekesi Nasıl Çıkar? Sigara Lekelerine Maske

Sigara içiyorsanız eğer cildiniz de oluşan sigara lekeleri eminim sizi çok rahatsız ediyordur. Düşünün cildiniz eğer böyleyse ciğerleriniz ne durumdadır?

Sigara özellikle ellerde ve dudak çevresinde zamanla sarı lekeler yapabiliyor. Üstelik bu lekeler kolay kolay da çıkmıyor. Bu yazımızda doğal yollarla ciltteki sigara lekesi nasıl çıkar? Bu soruna çözüm olabilecek sigara lekelerine maske tarifini vereceğiz.

ciltteki sigara lekeleri nasıl çıkar
cilt bakımı, ciltte sigara lekeleri, ciltteki sigara lekeleri, ciltteki sigara lekesi, ciltteki sigara lekesi nasıl çıkar, sigara lekeleri, sigara lekesi nasıl çıkarılır, yüzdeki sigara lekeleri

Sigara Lekelerine Maske Tarifi:

  • Armut kabuğu
  • 2 damla taze limon suyu
  • 2 damla sızma zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanma Şekli: Armutun kabuğunu soyup, yumuşak olan iç kısmına bir kaç çizik atıp üzerine bir kaç damla limon ve zeytinyağı sürüp armut kabuğunun yumuşak kısmı ile sigara lekesinin olduğu bölgeye masaj yapıyorsunuz. Ciltteki sigara lekeleri için olan bu uygulamayı her gün akşamları yapabilirsiniz. Kullanılan malzemelere karşı bir alerjiniz yoksa sigara lekeleri için bu maskeden uygulayabilirsiniz. Deveci armutu ile yapıldığında deveci armutun içinde minik tanecikler bulunduğundan peeling etkili olmuş olur.

Ciltteki güneş lekeleri için maske tarifine ve uyarılara da mutlaka bakınız.

Sigara lekeleri için maske Biyolog Kozmetolog Pervin Bulgak tarafından verilmiş olup derlenerek bu konuda çözüm arayanlara bilgi vermek amacı ile yer verilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*