Ellerdeki Yaşlılık ve Güneş Lekeleri İçin Maske

Ellerinizin yaşlandığını mı düşünüyorsunuz? Ellerinizin güzelliği için ellerinizi ve tırnaklarınızı jojoba yağı ile ovabilirsiniz. Çok iyi bir nemlendiricidir. Şampuanların içine 1 damla eklenebilir.

misir-unu-maskesi

Ellerdeki yaşlılık ve güneş lekeleri maskesi için gerekli malzemeler şunlar;

Mısır unu: 1 çorba kaşığı
Jojoba yağı: 1 çorba kaşığı
Süt: 1 çorba kaşığı
Limon suyu: 1 tatlı kaşığı

Yapılışı: 1 çorba kaşığı mısır unu, 1 çorba kaşığı jojoba yağı ve 1 çorba kaşığı süt hepsini tahta kaşıkla karıştırın. Bu karışımı ellerinizin üzerine sürün kuruyana kadar yaklaşık 5 dk. bekletin. Elinizin üstüne ovalayarak fazla bastırmadan sürün. Kuruduktan sonra ovuşturarak suyun altında yıkayın. Sonra üstüne 1 tatlı kaşığı limon suyunu sürünüz. Limon suyunun da lekeleri açıcı özelliği bulunmaktadır.

Mısır unu, jojoba yağı ve süt ile hazırlanan mısır unu maskesini  yüzünüze de sürebilirsiniz. Doğal peeling tariflerinde mısır unu çok kullanılır. Evinizde jojoba yağı bulunmuyorsa peeling özelliğinden faydalanmak için mısır ununu süt ile karıştırıp kullanabilirsiniz.

Limon suyuna karşı alerjiniz varsa yapmayınız.

Ellerdeki Yaşlılık ve Güneş Lekeleri İçin Maske Mısır Unu maskesi tarifi Serap Kunak tarafından verildi. El lekelerine maske soranlar için derlenip tarifi anlatılmıştır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.