Gaz Sancısını Gidermek İçin Bitki Çayı

Rezene, anason, kimyon ve kekik bitkilerinden gaz sancısına iyi gelen, gaz sıkıntısını gidermek için bitki çayı hazırlayabilirsiniz.

Rezene, anason, kimyon ve kekik gibi bitki ve baharatların gaz giderici etkileri bulunur. Bu bitkilerden hazırlanan karışım ile gaz sancısını hafifletebilirsiniz.

Gaz gideren bitki çayı

1 yemek kaşığı rezene
1 tatlı kaşığı kekik
1 tatlı kaşığı tane kimyon
1 tatlı kaşığı anason

Tane kimyonu havanda ezin diğer bitkiler ile birlikte mümkünse porselen veya cam bir demliğe koyup üzerine sıcak su dökün ve 4-5 dakika üstü kapalı olarak dinlendirin.

Gaz gideren bitki çayından yemeklerden sonra 1 fincan içilirse yararlı olur. Ayrıca yürüyüş yapmak hareket etmek de gaz sancısını gidermek için faydalı olacaktır.

Uyarıları okuyunuz.

Uyarı: Bu çayı bebekler içemez. Hamile bayanlar kekik eklemeden içebilir. Kekik çayı tansiyonu yükseltir. Hamileler rezene, papatya , ıhlamur bitki çaylarını önerilen miktarlarda içebilirler. Fazla miktarda içilmesi kesinlikle önerilmez.

Çünkü bazı bitki çayları tansiyonu yükseltebilir yan tesirleri olabilir. Günde 2 fincandan fazla içilmemelidir. Bu bitkilere karşı alerjisi olanlar kullanmamalıdır. Dr. Ayça Kaya tarafından verilen gaz gideren bitki çayıdır.

Bu yazı bilgi vermek amacı ile yazılmıştır. Hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde  mutlaka doktorunuza danışınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*