Hayatınızda Yanlış Kişiye Mi Yer Veriyorsunuz?

Dünyadaki en güzel duyulardan biri şüphesiz ki aşktır. Her insan sevmeyi, sevilmeyi, sahiplenmeyi ve ait olmayı çok fazla istemektedir. Bu yüzden, bize en uygun gelen kişiyi zaman zaman hayatımıza sorgulamadan sokuyoruz. Peki hayatımıza dahil ettiğimiz kişi doğru kişi mi?

Aşkın bizi içine sürüklediği duygulardan, çoğu zaman gerçekleri göremeyecek hale geliyoruz. Yanlışlar doğru, doğrular ise görünmez olabiyor çoğu zaman. Gerçekleri görebilmemiz için yapmamız gereken çok bir şey yok aslında. Sadece bilmemiz gereken gerçekler var.

Bir birliktekikte çoğu şey gibi doğallıkta çok önemlidir mesela. Yanımızdaki kişiye ait olduğumuzda dünyadaki her şey anlamını yitirir. Yapmacık davranışlar bile. Her insan yanında doğal olan birini ister. Bilir ki onun yanında çekinmeden konuşabilir,çekinmeden davranabilir veya kendini rahatsız hissetmeden hareket edebilir. Eğer hayatınızdaki insanın yanında başkalaşıyorsanız, başka bir kimliğe giriyorsanız veya karşınızdaki kişi sizin yanınızda kendi gibi olamıyorsa, o kişi sizin için biçilmiş kaftan değildir. Ne o sizin hayatınıza ne de siz onun hayatına ait değilsinizdir ve muhtemelen de dahil olamayacaksınız demektir.

Bunun yanında karşınızdaki kişi size en ufak bir olayda cephe alabiliyorsa, siz onun  sevgilisiyken bir anda düşmanı haline gelebiliyorsanız yanlış kişiyle birlikte olduğunuzun kanaatine varabilirsiniz. Çünkü hiçbir zaman eski sevgiliden arkadaş olmayacağı gibi hiçbir sevgiliden de düşman olmaz ve hiçbir aşk savaşında cephelere ayrılmaz iki sevgili…

Ya da sevgiliniz tartışmalarınızda sizi dinlemekten kaçınıyorsa zamanı gelince sizden de kaçabileceği anlamına gelmektedir. Güçlü ve sağlıklı bir ilişkinin temelinde dinlemek,anlamak ve konuşmak yatar. Sorunların anca bu şekilde çözülebileceğini çoğumuz biliyoruz. Eğer hayatınızdaki kişi sizi dinlemiyorsa, sizinle konuşmuyorsa ve sorunları çözmekten kaçıyorsa, ilişkinizin temellerinde bir sorun var demektir ve temelleri sorun bir ilişki er ya da geç yıkılacaktır. Enkaz altında kalmaktansa,yıkıntı olmadan oradan ayrılmak en doğrusu olacaktır.

Uzun süredir birlikte olduğunuz kişi, sizi çevresiyle tanıştırmaktan kaçınıyorsa, bunu gereksiz ve anlamsız buluyorsa ilişkinizi sorgulamanız gerekecek. Çünkü ne siz liseli aşıklarsınız ne de ilişkinizi eski dönemlerde yaşıyorsunuz. Elbette sevgilinizin çevresini tanımaya hakkınız var ve bu yüzden her şey olması gerektiği gibi olmalı.

Bir ilişkinin devam edebilmesi için , o ilişkide  asla yalana yer verilmemesi gerekmektedir.Konu ne olursa olsun…Eğer karşınızdaki kişi size yalanlar söylüyorsa, söyleyebiliyorsa ilişkinizi değerlendirmeniz gerekmektedir. Ne olursa olsun hiçbir kişi yalanı haketmez ve hiçbir birliktelik yalanla yürümez.Adım dahi atamaz b v ilişki. Ne yalanın pembesi olur ne de beyazı…

Başka bir sorun ise sevgilinizin geçmişini unutamamaması. Eğer bir ilişkiye başlıyorsanız geçmiş defterlerin kapağını kapatmış olmanız gerekmektedir. Hatta o deflerleri yakmanız şart. Eğer karşınızdaki kişi geçmişini unutamamışsa ve unutmaya da niyeti yok gibiyse sizin bu ilişkiyi unutmanız gerekecek. Çünkü, siz yara bandı değilsiniz. Bu yaralara da bant iyi gelmeyecektir. Yol yakınken en yakın kavşaktan dönün. Bu sizin için en hayırlısı olacaktır.

Göründüğü gibi siz doğru kişiyle birlikte olduğunuzu sanarken aslında çok yanlış kişiyle de birliktelik yaşıyor olabilirsiniz. Yanlıştan dönmek hiçte zor değil. Eğer karşınızdakinin yanlış insan olduğunu düşünüyorsanız ve ilişkiniz, içinde bu sorunları barındırıyorsa bazı şeyleri gözden geçirmeniz gerekecek. Hiçbir şeye geç kalmış sayılmazsınız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir