Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi, Kuru Ciltler İçin Kış Bakımı

Bu yazımızda kışın kuruyan ciltler için ne yapmalı, cildimizin soğuktan kuruyup çatlamaması için    yapılabilecek kuru ciltler için maske tarifi ve kuru ciltler için kış bakımı ile ilgili bilgiler yer alır.

Kışın bir çoğumuzun cildi kurudur. Kuru ve soğuk havaya maruz kalan cildimiz de çeşitli rahatsızlıklar meydana gelebilir. Bunlardan en sık görülebileni kış dermatitidir. Cildimizde küçük çatlaklar meydana gelir. Cildimiz kurur, kaşınır ve sertleşir. Bir süre sonra ise pullanma ile devam eder.

kuru cilt için ne yapmalı, kuru cilt için maske
kuru cilt için ne yapmalı, kuru cilt için nemlendirici maske, kuru ciltler için maske tarifi, kuru ciltler için maske tarifleri, kuru ciltler için yüz maskesi

Soğuk havanın bu etkilerinden korunmak için bol su içmek ve cildimize bakım yapmamız faydalı olacaktır.

Kuruyan ciltler için cilt bakımına öncelikle peeling ile başlıyoruz. Cildiniz çok kuru ise bu peeling yapmayacağınız anlamına gelmiyor. Cildin üstündeki tabakayı atmak için peeling yapıyoruz.

Türk Kahvesi İle Peeling:

Peeling için Türk kahvesi kullanıyoruz. Türk kahvesinin telvesini ya da kahveyi zeytinyağı ile birebir karıştırıp yumuşak kıvama getiriyoruz. Çok yumuşak hareketlerle tüm cilde 1-2 dakika peeling yapıp vücuttan atıyoruz ellere de yapılabilir. Hemen arkasından da cildimizi nemlendirecek ve besleyecek olan bakıma geçiyoruz.

Kuru ciltlerin daha da fazla nemlenmeye ihtiyacı vardır. Bunun için aşağıdaki malzemeleri karıştırıp cildimize uyguluyoruz.

Kuru Ciltler İçin Bakım Maskesi:

Yumurtanın beyazının içine zeytinyağı birazcık da badem yağı katarak cildinize haftada 1 maske uygulayabilirsiniz. Göz çevreniz hariç kuru cildinize sürün 20 dakika bekleyin. Donacaktır. Donduktan sonra ılık su ile yıkayıp arkasından varsa nemlendirici yoksa zeytinyağı sürebilirsiniz.

Badem yağının cilt için kullanımı çok eski çağlara dayanır. Kuru ve pullanmış ciltlere özellikle önerilir.

Peeling ve maske tarifi Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak tarafından önerilmiştir. Derlenip bu konuda çözüm arayanların bilgisine sunulmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*