Saç Besleyici Organik Şampuan Tarifi

Saçlarınız yıprandı ise  mevsimsel geçişlerden dolayı dökülüyorsa bu durumda çeşitli formüller deneriz. Saçlarınızı yıkarken kullandığınız şampuana bazı yağlar ve vitaminler ekleyerek şampuanınızın besleyici özelliğini artırabilirsiniz.

Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için evde kolayca şampuan hazırlayabilirsiniz.

Saç Besleyici Organik Şampuan Tarifi:

Gerekli Malzemeler:

sac-besleyici-sampuan
500 ml şampuan, 1 tatlı kaşığı bal, 2 adet bemiks (B vitamini) 2 adet E vitamini, 2 adet Bepanthane, 1 çay kaşığı menekşe yağı, 1 çay kaşığı argan yağı, 1 çay kaşığı biberiye yağı, 1 çay kaşığı çam terebendin yağı, 1 çay kaşığı ozon yağı

Yapılışı: Yukarıda belirtilen yağlar ve vitaminler şampuana eklenir. Kırılmayan ampulleri iki havlu veya peçete arasına alarak kırın. Argan yağını güvendiğiniz bir aktardan alınız.

İsterseniz malzemeleri cam bir kasede karıştırıp öyle de ekleyebilirsiniz. Bunun içine 1 çorba kaşığı da su ekliyoruz. Şişeye koyduktan sonra güzelce karıştırın.

Saç besleyici şampuanı hazırlarken saçınıza uygun daha önceden kullandığınız bir şampuanı kullanabilirsiniz. Bebek şampuanı da olabilir. İçine koyacağımız yağlar için dolu şampuanın bir kısmını bir kaba boşaltabiliriz. Şampuanın içine 1 tatlı kaşığı bal koyuyoruz. Vitaminleri kırıp boşaltıyoruz. Sonra 1 çay kaşığı çam terebendin yağı, argan yağı, biberiye yağı, menekşe yağı, ozon yağı da eklenir. Bunları şampuan ile karıştırıyoruz.

Şampuanlar ile saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınızı iyi durulayınız.

Saç Besleyici Organik Şampuan Tarifi 4.12.2012 de Dr. Feridun Kunak Show da verilmiştir.

Related Posts

One thought on “Saç Besleyici Organik Şampuan Tarifi

  1. Ben bazen zeytinyağlı, defne yağlı, lavantalı saf sabun, bazende doğal şampuan kullanıyorum değiştiriyorum sürekli aynısını kullanmıyorum. Ne kadar az kimyasal o kadar iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir