Yaz sezonu açıldı, plajlar doldu. Kadınlar için en zor anlar başladı. İşe yarar bir bavul hazırlamak, yola doğru tercihlerle gitmek önemli. Tabi ki her bikini mayo tipi fiziğimize uyacak diye bir şey yok. Kusurlarımızı bilir ve tercihimizi bu yönde yaparsak, tatil daha keyifli geçecektir. Kumsalda güneşlenirken kasılmak ya da karnımızı içine çekmek zorunda kalmayız.

Belirgin vücut tipleri var. En ideal olan kum saati tipi, bu vücut tipine sahip olanlar şanslı her model yakışır. Hiçbir sınırlamaya gerek yok. Seçtikleri mayoda olsa bikinide olsa son derece çekici olacaktır. Bu kişiler aksesuar seçerken de son derece rahattırlar.

mayo seçimi

Armut tipine sahip olan kadınların basenleri geniş, göğüsleri basene göre küçüktür. Bu kadınlar alt bikini kısımlarını koyu renk tercih etmeli üst tercihlerini renkli desenli tercih edebilirler. Şapkalarını büyük renkli hasırdan seçebilirler. Gözlükleri yine iri ve renkli olabilir. Göğüs arasından akan uzun kolyeler tercih edebilirler.

Ters üçken vücut tipine sahip olanların göğüsleri büyük omuzları geniş olur. Bu kişilere en çok yakışan yüzücü mayolarıdır. Bikini tercih etmek isterse de üst kısmı düz koyu renk tercih edebilir. Askıları kalın olursa göğsü daha rahat toplar ve güven içinde suya girmeyi sağlar.

Dikdörtgen vücutlar,bu kişilerin oyuntuları yoktur. Bu nedenle alt ya da üst kısımda fırfır kullanarak fark yaratılmalıdır. Örneğin altı düz seçip, üst kısımda fırfır kullanıla bilinir. Aksesuar tercihini iri kolyelerden seçebilirler. Başka bir alternatifte, bir kısmı sadece geometrik tercih ederek farklılık oluşturula bilinir.

Bacakları kısa olup beli uzun olanlar, şort tarzı bikini ve mayodan uzak durmalıdır. Bacakları daha uzun göstermek için ağ kısmı oyuk bikini yada mayo tercih edilmelidir. Bileğe halhal takmakta kısa gösterecektir.

Göbekli kişiler, boyuna çizgili mayolar tercih etmeli, enine çizgili olanlardan uzak durmalıdır.

mayo

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.