WHATSAPP’TAN BİR DEVRİM; WHATSİM

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

01 Şubat 2015 | Kategori: İnternet, Teknoloji

Çoğu kişinin telefonunda yer alan, mesajlaşmayı ve iletişimi kolaylaştıran mobil uygulamaların en başında gelen whatsapp, yeni bir çığır açıyor. Gün geçtikçe artan rekabet ortamında, çok fazla mesajlaşma programlarının çıkmasına rağmen, whatsapp yerini özenle koruyarak özelliklerinin üstüne de yenilikler katıp, tüketicinin kullanımına sunuyor.

            Vazgeçilmezimiz olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in yaklaşık 19 milyar dolara satın aldığı bu sistem, tüketicileri fazlasıyla memnun etmeyi ve hayatı daha da kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu sistemi satın alan şirket, programda, üzerinde çalıştığı ve yaptığı güncellemelerle uygulamanın daha kolay ve rahat kullanılmasını sağlıyor. Şirketin bu uygulamaya verdiği ad ise WhatSim. Aklımıza gelen ilk soru WhatSim nedir ve ne işe yarayacak?

whatsim1
WhatSim adını alan bu proje, çalışmalar tamamen sonlandığında ve müşteri memnuniyeti tatmine ulaştığında, en kısa süre içinde ülkemizde de satışa sunulacak.

            “Peki bu uygulama ne işe yarayacak? ” sorusunun cevabı ise; bilindiği gibi bu tür anlık iletişim programları internet olmadan kullanılamıyor. Kullanabilmek için internet bağlantısı şart. İnternet bağlantısı olmadan çalışmayan programların mağduriyetini düşünerek, yeni bir proje geliştiren Facebook mühendisleri, WhatSim i ortaya çıkardı. Kredi mantığıyla çalışan bu program, internet olmaksızın tüketicilerin kullanımına açık hale geliyor. Kontör yükler gibi, internetten bakiye yükleyeceksiniz ve bu sayede internete ihtiyaç duymadan bu uygulamayı rahatça kullanabileceksiniz. Sesli mesaj, video, fotoğraf gibi paylaşımlarda bulunmak istediğiniz takdirde kredinizden kullandığınız kadar bakiye düşecek. En güzel noktalarından biri ise, şuanlık anlık mesajlaşmada bulunduğunuzda kredinizden bakiye eksilmeyecek olması.

            Yapılan bu güncellemelerle WhatSim, yakın bir zamanda hepimizin hayatını kolaylaştıracak ve vazgeçilmezimiz haline gelecek gibi görünüyor.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe