Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yapılmalı, Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Güzel görünmek herkesin hakkı ancak bazen yapılan basit hatalar güzelliğimize gölge düşürebiliyor. Saçlarımız ise güzelliğimizin en önemli tamamlayıcılarından biridir. Yüzümüzün şekli saçımızın modelini ve kesimini belirler. Bu nedenle yüz şeklinize göre size uygun bir saç modeli seçmeli ve saçlarınızı buna uygun yaptırmalısınız.

Bu yazımızda yüz şekline göre saç kesim modelleri, yüz şekline göre saç modeli nasıl seçilir, hangi yüze hangi saç modeli yapılmalı, yuvarlak yüze hangi saç modeli, üçgen yüze hangi saç modeli, yuvarlak yüze hangi saç modeli yakışır, yuvarlak yüze hangi saç modeli gider, diktörtgen yüze saç modeli nasl olmalı kadınlar için saç modeleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Saç biçimini yüzünüzün biçimine göre seçmelisiniz. Saçınızın şeklini belirlemeden önce aynada kendinize bakın.

1- Eğer yüzünüz üçgen biçimindeyse; Saçınıza bir biçim verirken. saçınızın tepede geniş olmamasını buna karşılık çenenizin sivriliğini, dar oluşunu bir oranda gizlemek için aşağıya doğru genişleyen bir biçimde tarayın.

2- Eğer yüzünüz yuvarlaksa: Saçlarınız tepede hafifçe kabarık, yanlar da yanaklar hizasında yapışıkmışcasına düz olabilirler bu şekilde yanakları biraz gölgeler, kamufle eder.

3-Eğer yüzünüz diktörtgen şeklindeyse: Saçlarınızı yukarı doğru çıkarıyormuşcasına tarayın ve yüzünüzün geri kalan kısmına pek dikkati çekmek istemiyorsanızi yanakların hizasında saçlarınız kabartın.

4-Eğer yüzünüz ince uzunsa: Saçlarınıza kabarık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saçlarınızı kabartıp bir tutam saçı alnınızın üzerinden kıvırabilirsiniz.

5-Eğer gözlük takıyorsanız: Kısa saç modellerini seçmelisiniz. Alnınıza dökülen saçlar sert öğretmen tipini canlandırmanıza engel olur. Kulakların üzerini kapatan saçlar gözlüklerin saplarını da gizler.

Başın tepesinde yapılan topuzlar, saçları tepede toplamak, saçları gözlüğün hatlarına uymayan bir biçimde ortadan veya yandan bariz bir çizgiyle ayırmak, gözlüklü hanımların yapmaması gereken şeylerdir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir