Zayıflatan Kış Çayı Tarifi, Zayıflatan Kış İksiri

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

20 Aralık 2012 | Kategori: Zayıflama

Sıcak bir suyun içine hazırlayabileceğiniz zayıflatan kış iksiri tarifi bağışıklığı da güçlendiriyor. Sabah içilirse tokluk hissi veriyor. Ayrıca mide bulantısına da çok iyi geliyor.

zayıflatan kış iksiri

taylan kümeli zayıflama çayı

Taze zencefil 2 parmak ucu kadar
1 tutam maydanoz
tane karabiber
1 bardak sıcak su
1 dilim limon
1 bardak sıcak su
1 parça kabuk tarçın
1 çay kaşığı elma sirkesi
1 dilim elma

Hazırlanışı:

İki parmak ucu kadar zencefili, 1 tutam maydanozu ve tane karabiberleri bardağa koyuyoruz.Sonra 1 adet kabuk tarçın eklenir. 1 çay kaşığı elma sirkesi ekleniyor. Elma sirkesi çok olmayacak bu unutulmamalı, elma sirkesi midenizi rahatsız ederse size dokunuyorsa koymayın.

Tüm malzemeleri 1 bardak sıcak suyun içine koyup üzeri kapalı olarak 5 dakika demleyip afiyetler içiyoruz.

Karabiberin metabolizmayı hızlandırıcı bir etkisi var. Elma bazik, limon ise asidik bir yapıya sahiptir. İkisi bir arada olunca tokluk hissini artırır. Maydanoz su atıcı ve tokluk hissi verir. Tarçın insülini dengeler. Elma sirkesi ise yağların parçalanmasında yardımcı olur.

zayıflatan kış çayı

taylan kümeli zayıflama çayı

Grip olduğunuz zaman küçük parça bir zencefili yıkadıktan sonra soymadan rendeleyip süzüldüğünde çok az bir suyu oluyor. Bu suyu bir seferde içerseniz çok iyi gelir. Önce boğazı yakıyor ama sonra iyi geliyor.

Zayıflamak isteyenlerin kış günlerinde demleyip içebilecekleri bu kış çayı tarifi Sağlıklı Beslenme Uzman ve Diyetisyen Taylan Kümeli tarafından Melek Programında verilmiştir.

 Yorum YapınBumerang - Yazarkafe