Bel Ve Sırt Ağrıları İçin Mandalina Lapası Tarifi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

05 Kasım 2012 | Kategori: Sağlık

Bel ve sırt ağrılarınız için mandalina lapası yapabilirsiniz. Mandalina lapası bel ve sırt ağrılarınız için mandalina lapasının malzemeleri ve yapılışı ise şöyledir.

Mandalina Lapası İçin Gerekli Malzemeler:

Bu lapayı ister 2 mandalina ile isterseniz  4 mandalina ile yapabilirsiniz.

Mandalinayı küçük küçük doğrayıp tahta kaşıkla bunu eziyoruz. Eğer ağrıyan yerinizi soğuk iyi geliyorsa 10 dk. buzdolabında beklet eğer sıcak iyi geliyorsa ocağın üzerinde dayanabileceğiniz sıcaklığı gelen kadar bekletiyorsunuz. Isıtırken de hafif hafif ezin. Lapa yapıyorum derken o bölgeyi yakmayacaksınız.

Çörek otu yağı, kantaron yağı, susam yağı, saf zeytinyağı, avokado yağı pelesenk yağı, olabilir bu yağlardan 1 tatlı kaşığı ekliyoruz. Bu yağlardan eksik varsa evde hangisi varsa ondan koyabiliriz.

Mandalina kabuklarını atmayın. Mandalinanın kabuğun iç tarafı ile cildinizi temizleyin. Mandalinanın kabuğunu yakarsanız evdeki kötü kokular gider. Balık yaptıktan sonra bunu deneyebilirsiniz.

Mandalina Lapası Dr. Feridun Kunak tarafından 05.11.2012 de Dr. Feridun Kunak Show da canlı yayında verilmiştir.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe