Yağ Yakıcı Çay Tarifi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

06 Kasım 2012 | Kategori: Güzellik, Sağlık, Zayıflama

Kilolardan, vücudumuzun belirli bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteriz. Bunun için bazı bitkilerden veya bitkisel çaylardan yardım almak isteriz. Kilo vermek sadece bitkiler ile sağlanacak bir şey değildir. Sağlıklı beslenme, egzersizler ve dengeli beslenme vücut yapınız gibi faktörler sağlıklı kilo vermek için incelenmesi gereken hususlardır.

Bu yazımızda yağların yakılmasında faydalı olabilecek bitkisel çaylardan yapılan yağ yaktırıcı çay tarifine yer vereceğiz. Tarifimize geçmeden önce temin etmemiz gereken malzemeler nelerdir bunları hazırlayalım.

Gerekli Malzemeler:

2 tatlı kaşığı ısırgan otu
2 tatlı kaşığı rezene
2 tatlı kaşığı Kekik
1 limon
2 yemek kaşığı yeşil çay

Yapılışı : Cam veya porselen demliğe 1/2 litre (500 ml) su koyup kaynadıktan sonra 2 tatlı kaşığı ısırgan otu, 2 tatlı kaşığı rezene, 2 tatlı kaşığı kekik ve 2 yemek kaşığı yeşil çayı ekliyoruz. Bunları 10 dakika demlendirdikten sonra içine 1 limonun suyunu ekleriz. Hazır olan “Yağ Yaktırıcı Çayı”  günde 2 bardak tüketebilirsiniz.

Uyarı: Kronik bir hastalığınız varsa doktorunuza danışarak kullanınız. Hamile olanlarda doktorlarında danışmadan bitki çayı içmesinler, böbrek yetmezliği olan kişilerde aynı şekilde dikkat etmelidirler.Unutmayın bitki çaylarının da ilaçlar gibi yan etkileri bulunur.

 Yorum YapınBumerang - Yazarkafe