Evde Elma Sirkesi Yapımı

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

06 Kasım 2012 | Kategori: Yemek

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda elma sirkesinin yapılışı, evde elma sirkesinin yapımı ile ilgili bilgilere yer verdik. Elma sirkesinin yapımı, tarifi ile ilgili bilgileri öğrenerek sizde evinizde kendi elma sirkenizi yapabilirsiniz.

Elma sirkesi olarak evde yapılan elma sirkesi tercih edilmelidir. Elma sirkesini yapmak ise çok kolaydır herkes yapabilir. Elma sirkesinin yapılışını anlatmadan önce hazırlamanız gereken malzemeleri  aşağıdaki gibi sıralayalım.

3 adet kırmızı elma,
1 kahve fincanı elma sirkesi
3-4 tane nohut
1 çay kaşığı bal
1 litre su

Evde Elma Sirkes Nasıl Yapılır?

Öncelikle 3 adet elmayı gelişi güzel kabuğu ve çekirdeği ile kesiyoruz. Kesilen elmalar büyük cam bir kavanoza koyulur. Sonra sırası ile 1 kahve fincanı elma sirkesi, 3-4 nohut ve 1 çay kaşığı balı ekleyip tülbentle kavanozun üzerine sarıp kapak yaparız. Bu kavanozu ışık almayacak karanlık bir yerde 15 gün kadar bekletiniz. Beklerden gün aşırı açıp bir karıştırmanız gerekir. Tüm bunları yaptıktan 15 gün sonra elma sirkeniz hazırdır.

Elma sirkesi ödem atma, kilo verme, bağışıklığı güçlendirme gibi bir çok faydası olan bir üründür. Elma sirkesinin faydaları ve kullanım alanları ile ilgili bilgilere daha sonra sitemizde yer vereceğiz.
2 Yorum yapılmış Evde Elma Sirkesi Yapımı

Avatar

ilkay

25 Ağustos 2013 Saat 19:05

çok etkili hemen geçirdi

Avatar

kk

10 Temmuz 2014 Saat 18:37

@ilkay neyi hemen geçirdi, müneccim miyiz la biz?

Yorum YapınBumerang - Yazarkafe