Kadınlar Neden Fal Baktırır?

Kahve falı baktırmak sanırım kahvenin kültürümüze girişi kadar eski. Çünkü fincanın dibini gören fincanı çeviriyor. Kızlar arasında mavra olarak, laftan bakılmasının dışında, kahve falı ile günlük işlerini belirleyen, bu işi düşünülenden çok fazla ciddiye alan bir kesim var. Kahve içmek için değil fal baktırmak için kahve içen büyük bir çoğunluktan bahsediyorum. Fala genelde baktıran kadınlar, erkeklerden de küçük bir çoğunluk baktırsa da fal işi kadınların tekelinde.

kahve fali

Düşünmeden edemiyorum NEDEN? Diye… Kadınlar neden fala baktırır?Küçücük fincandan niye bu kadar medet umulur? Çoğu üniversite mezunu dünya güzeli kızlar, pahalı arabalardan inen süslü hatunlar bu sektörün alıcısı. Sektör deme nedenim çok açık; çok ciddi paralardan bahsediliyor. İnanmayacaksınız ama 30 dakika konuşup 100 lira alan kişiler var. Bu bir talep arz meselesi. Çoğu kadın bu yerlere yada kişilere randevu ile gidiyor. Bildiğiniz bir sağaltım seansı gibi transa geçiyorlar. Müşteri istemediği kişiyi odaya almıyor. Uzun uzun anlatıyor falcı. Kişi tüm korkularını, beklentilerini, aldanışlarını su yüzüne çıkarıyor. Kadının falcıyı dinlerken ki yüz ifadesi üzerine dünya kadar psikolojik analizler yapılıp, kadın şifreleri çözülebilir. Sanırım kadın, imkânsızını mümkün kılmak istiyor, umudunu yeşertmek, yüreğini ferahlatmak istiyor. Kal demesini beklediği kişinin yerine falcının 3 vakte kadar olacak bekle demesini istiyor. Küçücük fincandan olmaları oldurmak istiyor. Falcılar ilk kısmetlerden başlar önce kişiyi gevşetir rahatlatır sonra hasetlerden, dibindeki düşmandan akreplerden başlar ve “sen o akrebin kuyruğunu ezeceksin merak etme der” bu da boşaltımdır. Bir psikolog gibi öncetıkanıklıkları açmış, sonra boşaltmaya başlamıştır. Kişi faldan sonra bir rahatlar bir rahatlar böylelikle verende memnundur bakanda.

Ben bu bilinçli aldanma halini; kadının yalnızlığına, çaresizliğine veriyorum. Mutsuz kadın işi çünkü mutlu kadının böyle bir maskaralığa pirim vermesinin olanaksız olduğunu düşünüyorum. Falcının fincanda en çok aşk görme nedeni de budur. Falcı biliyor aynı kişiyi birkaç hafta sonra dizlerinin dibine bu yolla getireceğini. Ve dünya anlanmayan mutsuz kadınlarla kaynadığı sürece fal kafeler, falcı kadınlar daha çok uzun bir süre popüler olacak. Ve kadınlar bilinçli olarak, parasını ödeyerek ALDANILMA HALİNİ sürdürecek…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.