Kurban Bayramında Ne Yapılır?

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

20 Ekim 2012 | Kategori: Genel

Sponsorlu Bağlantılar

Bayramlar, öncelikle küçüklerin daha sonra ise büyüklerin büyük bir heves ve keyifle beklediği bir dönemdir. Özellikle kurban, ramazan gibi bayramlarda, aile büyükleri ziyaret edilir, inançlar çerçevesinde görevler yerine getirilir, dargınlar barışır hüzünler bir kenara bırakılır.

İşte yeni bir kurban bayramı yaklaşırken yine birçoğumuzu garip ama güzel bir telaş sarmış durumda. Ancak birçoğumuz bu bayram da ne yapacağını ya da bayramı en iyi şekilde nasıl değerlendireceğini bilmemekte. Bu yazımızda kurban bayramında ne yapılır, kurban bayramında ne yapmalı, kurban bayramında neler yaparız gibi sorular hakkında bazı önerilerde bulunacağız.

Kurban bayramında ne yapılır, kurban bayramında ne yapmalı

Bu bayramda her kurban bayramında olduğu gibi var ise adaklar gerçekleştirilir, kurban bayramının temel gereklilikleri yerine getirilir. Ancak ben daha farklı bir plan yapmak istiyorum diyorsanız kısa vadeli tatil paketlerini tercih edebilirsiniz.

Bayramın kısa olması ve bir haftayı kapsamaması nedeniyle genellikle şehir dışı seyahatlerin pek uygun olduğu söylenemez. Klasik olarak aile büyüklerini ziyaret ederek onları mutlu edebilir, bu bayramı sevdiklerinizle bir arada geçirebilirsiniz.

kurban-bayrami-tatil-yerleri

Kurban bayramında neler yaparız?

Kurban bayramı ayrı bir heyecan ve telaşı beraberinde getirmektedir. Ancak tatlı bir telaş olan bu durum, kurban kesimi sonrasında yerini hoş ve tatlı anılara bırakmaktadır.

Fakat bayram ve kurban nedeniyle aşırıya kaçılmamalı özellikle sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Sizde şehrin sıkıcı havasından bunalmışsanız, turların günübirlik paketlerini inceleyebilir, bu paketlere göre kısa ancak dolu bir bayram planı oluşturabilirsiniz.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe