Tıkanan Lavabo Borusu Nasıl Açılır?

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

07 Ekim 2013 | Kategori: Genel, Püf Noktaları

Sponsorlu Bağlantılar

Farkında olmadan lavaboyu tıkıyoruz. Saç kılları, çay kalıntıları, yağlar gibi birçok etmen lavaboların tıkanmasına yol açar. Uzun süre temizlenmeyen lavabolar da tıkanma meydana gelebilir. Eğer çok tıkanan bir lavabonuz varsa lavabo pompası bulundurmanızda fayda var.

1-Tıkanan lavabonuzu önce pompa ile açmaya çalışın. Elinize eldiven giyin.

unplugging the sink

2-Lavabolarda ilk tıkanma genelde süzgeç kısmında başlar uzun bir tornavida ile gidiş yönüne doğru delikten sokup açmaya çalışırız. Sorun çözülmediyse alt kısımdaki sökülen parçayı çevirerek söküp içindeki contayı düşürmeden söktüğünüz parçanın altına bir kova koyarak kovaya doğru tutarak içindeki pisliğin çıkmasını sağlarız.

tıkanan lavabo

3-Lavabonuz tıkandı diğer bir alternatifte kimyasallara başvurmadan ve plastik borulara zarar vermeden boruları açmak için bir bardak sofralık salamura tuzu ve karbonat karışımın lavabonun deliğine döküp üzerine 1 çaydanlık kaynar su dökün yemek artıkları, yağ artıklarını gideriyor hemde dezenfekte edilmesini sağlar.

Eğer sorun sizin çözemeyeceğiniz bir duruma geldi ise mutlaka bir tesisatçıdan yardım alınız.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe