Ufak Giyim Hileleri İle Uzun ve İnce Görünmeniz Mümkün

İnce ve uzun görünmek tüm kadınların neredeyse tek gayesi diyebiliriz. Rejimler, sporlar vs. aklınıza gelecek her yöntem bu gayeye ulaşmak için yapılıyor. Çünkü her kadının zayıf bile olsa daha zayıf görünmek ister. Ayrıca her kadının saklamaya çalıştığı bir kusuru vardır. Yeni trendlere göz attığımızda bakıyoruz her şey sıfır beden kusursuz kadınlar için düşünülmüş gibi. Oysa her kadın 90 60 90 değil.  Bu kıyafetlerin gerçek alıcıları, kıyafeti sunan kişilerden daha kilolu kimi daha kısa. Kadınların aklına ilk gelen ince uzun değil isem modayı nasıl takip eder, giydiğimi nasıl yakıştırırım. Giyim tercihlerimiz ile olduğumuzdan daha ince ve uzun görünmemiz mümkün.

giyim

  • Renk seçimi; Koyu renkler her zaman olduğumuzdan daha zayıf gösterir. Tabi ki bu hep siyah, kahve, lacivert giyeceğiz anlamına gelmiyor. Ama giyinirken çok renk yerine tek renk tercih edersek ya da bir rengin tonlarını kullanırsak daha zayıf ve uzun görünürüz.
  • Kumaş seçimi; Kumaşı doğru seçmek çok önemli sert ve kalın kumaşlar olduğumuzdan daha kilolu gösterir. Vücudumuzda akan, yumuşak kumaşlar ( pamuklu, keten, polyester, hafif kumaşlar) daha narin görünmemizi sağlayacaktır. Kumaşta desen tercihi de çok önemli. puantiyeli, ekoseli, yatay çizgili kumaşlar olduğumuzdan daha şişman gösterir. En zayıf gösterecek kumaş tercihi ince dikine çizgilerdir.
  • Aksesuar tercihi; uzun kolyeler daha uzun ve zayıf gösterecektir ve dikkati kusurlu bölgeden aksesuara yöneltir. Kısa boylu bayanlar kemer kullanmaması çok yerinde olur. Çünkü kemer vücudu tam ortadan ikiye bölerek boyun kısa olduğunu ortaya çıkarır. Omuzlarımız geniş, boynumuz kısa ise vatka kullanmamalıyız.
  • Çorap ve Ayakkabı tercihi; Çoraplar tek ve koyu renk olursa bacaklar daha ince görülür. Eğer çorabınızda desen istiyorsanız, baklava dilim yerine hafif ince çizgiler olabilir. Ayakkabı ne kadar topuklu olursa o kadar ince görünürsünüz. Fakat kısa boylu iseniz, bileğinize dolanan ve kare topuk ayakkabılardan uzak durmak isabetli olacaktır.
  • Ceket ve yelek tercihi; Bele hafif oturan blazer ceketler bel oyuğunuzu ortaya çıkardığı için sizi daha ince gösterecektir. Uzun ceketler ve yeleklerde basenlerinizi örterek daha tarz ve uzun görünmenizi sağlayacaktır.
  • Etek ve elbise tercihi; Elbise tercihinde üstü dar, yakası v altı volanlı elbiseler tercih etmelisiniz. A tipi etek ve elbiseler daha uzun ve ince gösterecektir. Bileklere kadar uzun otantik bu yılın modası bohem tarz etekler iyi bir tercih olacaktır.
  • Pantolon tercihi; Boyu kısa, bacakları kalın kişiler, diz altı bol şortlardan, kaprilerden uzak durmalıdır. Paçası geniş, topuğa kadar olan pantolonlar sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Özellikle önde ütü izi olan maskulen tarz pantolonlar çok şık bir tercih olur.
  • Gömlek ve bluz tercihi; V yaka tişörtler, çapraz bağlanan gömlek ve bluzlar olduğunuzdan çok daha ince gösterip, göbek kusurlarını kapatacaktır.

Yukarıda saydığımız ufak tüyolara dikkat ettiğimizde olduğumuzdan ince ve uzun görünmek mümkün. Fakat unutmamamız gereken, ne giyersek giyelim birde kişinin duruşunun, saçlarının ve yürüyüşünün etkisinin olduğu gerçeği. Dik duruşa sahip bir kadınla, oturduğunda bükülen bir kadın aynı boyda olsalar da aynı şekilde görünmeyecektir. Saç stillide son derece etkili bir unsur, boyun ne kadar saçla kapanmazsa boy o kadar uzun görünür. Uzun saç kişiyi daha kısa gösterecektir. Saçları tepeden dağınık topladınız, 5 cm de bir topuk giydiniz diyelim 8 cm uzunsunuz ve otomatik olarak da daha zayıf görünürsünüz.

 Yazar: Emine Genç

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.