Caiz Coin Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

Bu yazımda sizlere Caizcoin hakkında bilgiler vereceğim. Caizcoin İslami blockchain kripto parası olarak tanıtılmaktadır. Yalnız burada baştan önemli bir noktayı belirtmek isterim. Caiz coin, henüz kripto para piyasasına sunulmamış bir kripto para birimidir. Burada ayrıca önemle vurgulamak isterim ki yazdıklarım bir yatırım tavsiyesi değildir.

İnternet sitesinde ise TL, USD ve diğer kripto para birimleri bazında fiyatlarına yer veriliyor. Ancak şu anda kripto para piyasasında olmadığı için bu değerin gerçekçi olmama ihtimali olduğunu söyleyebilirim. Caizcoin şuan piyasada olmayan bir para birimidir. Henüz binance gibi uluslararası piyasalara sürülmemiştir.

Şuan internet sitesinden aldığımız bilgiye göre caizcoin fiyatı  1 caizcoin = 0,95 USD olarak görülmektedir.

1 Caizcoin kaç usd

Sosyal medyada karşımızda çıkmaya başlayan caizcoin hakkında sorular bu coin hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler olmaya başladı. Neden ismi caiz coin bitcoin neden caiz değil gibi bazı sorular da oluştu. İslami blockchain olarak geçen Caizcoin Ethereum bazlı çalışıyor. Caizcoin Almanya merkezli kurulan ve Türkiye kökenliler ile bağlantılı olarak üretime ve satışına başlanılan bir kripto para birimidir. Bu para birimi ile yapılan işlemlerin caiz olduğu idda ediliyor. Ancak diyanet ve ilmi kurumlar kripto para işlemlerinin tümünün caiz olmadığı görüşünde caizcoin islami finans kurallarına uygun olarak dünyanın her yerinden insanlar arasında para transferi yapın sloganı ile caizcoin alımına ve satımına teşvik ediliyor.

Caizcoin.io sitesinden satış yapan site 15 Ocak 2021 de özel satışına başlamıştır. Şubat ayında Avrupa Atv de reklam yayınlattı. Caizcoin 16 marttan itibaren ise kamuya açık satışa geçti. Globenewswire göre 2020 de Almanya nın Heidelberg kentinde kurulan ve halkla ilişkiler müdürü Cumhur Nadir olan caizcoin Türkiye de de gündem oldu.

UYARI: Caizcoin ile ilgili bilgilendirme amacı ile yazılmıştır.  Bu yazı yatırım tavsiyesi değildir. Kripto varlıklara yatırım yapmak risklidir. Alıp almama konusu tamamen kişisel tercihinizdir. Kısa yoldan zengin olma düşüncesi risklidir. Bu tüm riskli kripto varlıklar için geçerlidir.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.