Dekorasyon İçin Yaratıcı Fikirler

Dekorasyon ve bilhassa ev dekorasyonunda yapmış olduğunuz araştırmalar sırasında birçok yaratıcı ve farklı fikir ile karşılaşabilirsiniz. Araştırma yaparak dekorasyon için yaratıcı fikirler bulmanız mümkündür. Bu yaratıcı fikirler arasında mobilyaların rengi, kullanılış biçimleri, kumaşlar ve çeşitli aksesuarlar önemli bir yere sahiptir.

Bu yazımızda dekorasyon için yaratıcı fikirler konusu hakkında bazı önerilerde bulunacağız.

Dekorasyon için yaratıcı fikirler

Dekorasyon için yaratıcı fikirlerin kullanılmasında kişilerin kendilerini ifade etme isteği öne çıkmaktadır. Aşağıda dekorasyon için yaratıcı fikirler başlığı altında sizlere birkaç öneri sunmaya çalışacağız.

  • Yatak odalarınız için beyaz renkler üzerine patlayan paletler ve renk çeşitliliği tercih edebilirsiniz.
  • Bahçeniz ya da eviniz için kullanmış olduğunuz taburelerde çeşitli çiçek motifleri kullanabilirsiniz.
  • Klasik ve modern dekorasyon ürünlerini bir arada kullanmak zor olsa da denemekten vazgeçmeyin.
  • Farklı renk ve tonlarda ipler yardımıyla kapılarınıza süs ya da sineklik yapabilirsiniz.
  • Eski ya da atıl halde olan vazolarınızı kendinizin yapabileceği şekilde renkli kartonlar yardımıyla süsleyebilir ve yenileyebilirsiniz.
  • Sizi ziyaret edecek misafirlerinize özel kartvizitler hazırlayabilir onları daha özel kılabilirsiniz.

Son dönemde ahşap paletler daha fazla kullanılır hale gelmiş durumda. Sizde ahşap paletler yardımıyla süsleme ya da oturma alanları yaratabilirsiniz.

Hazırlayacağınız raflarda çeşitli renklerde kaplama ya da mukavva malzemeleri kullanmak onlara farklı bir hava katmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bu rafları evinizin dilediğiniz yerinde kullanmaktan çekinmeyin.

Büyük bir abajur çoğu zaman korkutucu olsa da oturma odanız ya da misafir odanız için özel ve güzel bir süs haline dönüşebilir.

Yine son dönemde popüler olan eski moda ya da klasik olarak tabir edilen eşyaların kullanımı artmış durumda. Sizde eski ya da kullanmadığınız eşyalarınızı birkaç rötuşla çok güzel bir şekle dönüştürebilirsiniz. Tamamen zevkinize uygun bir dekorasyon yaratmalı ve bunu evinize yansıtmalısınız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir