Evdeki Farelerden Kurtulmak İçin Fare Yemi

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

16 Nisan 2013 | Kategori: Pratik Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

Evde bulunan fare, böcek ve diğer haşerelerden kurtulmak için çok zehirli kimyasalların çevreye ve insanlara zararlı etkileri bulunmakta bunun için fare den kurtulmak için fareye karşı doğal fare yemi hazırlayabiliriz.

Evdeki farelerden kurtulma yolları

Evinizde farelerden kurtulmak için fare yapışkanı, fare kapanı, fare zehiri gibi bir çok yolu denediniz ama fareler halen gelmeye devam ediyorsa mutlaka kaynağı tespit etmek ve farelerin eve kolayca giriş çıkış yaptıkları yerlerin tespit edilip bu delikleri tıkamak gerekiyor. Ayrıca yere düşen yiyecek kırıntılarını her zaman temizleyiniz ve açıkta yiyecek bırakmayınız.

Fareleri evinizden yok etmek için kullanılan yöntemler;

Ev ortamında fare gibi kemirgenlerle başa çıkmak için farenin sevdiği yiyeceklerden fare yemi hazırlayabilirsiniz. Fareler unlu, nişastalı gıdaları çok seviyor.

Farelerden kurtulmak için boraks

Evdeki Farelerden KurtulmakUn ile boraks ve biraz su karıştırılarak eldiven giyerek farelerin yiyebileceği  küçük hamur parçaları hazırlayın. Farelerin bunu yemeleri için görüldükleri güzergaha koyun ve yemelerini bekleyin. Boraks ile zehir kullanmadan farelerden kurtulabilirsiniz. Boraks hamam böceklerinden kurtulmak için de kullanılan bir maddedir.

Evde küçük çocuk, kedi, köpek varsa denemeyiniz.

Farelerden kurtulmak için alçı

Eve fare girdi ne yapmalıyım? Diye soruyorsanız fareleri öldürmek için alçı kullanabilirsiniz. Elinize eldiven takıp un ve alçıyı karıştırın. Bu karışımı bir karton parçası yada yayvan plastik bir tabağın üzerine koyun. Yanına ayrı yayvan bir kap içinde suyunu da koyun. Alçıyı yiyen ve suyu içen farenin bir süre sonra midesinde alçı katılaşarak fareden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Aynı şekilde mısır nişastası, şeker gibi farenin sevdiği yiyecekler alçıyı karıştırıp yem hazırlayabilirsiniz.

1 ölçü mısır nişastası,
1 ölçü pudra şekeri
1 ölçü alçı

Görüldüğü yerlere karışımı ıslatmadan yayvan bir kaba koyun bu karışımı yanına yayvan plastik bir tabak içine su koyun bu suyu içince alçı katılaşıp yuvasında ölecektir.

Fare için nane yağı 

Mentol içeren tıbbi nane yağı fareleri kaçırmak için kullanılabilinir. Bunun için bir pamuğa nane yağı damlatıp bu farelerin görüldüğü yerlere koyulabilir.

Evde küçük çocuk, kedi, köpek varsa denemeyiniz.

Piyasada fareleri öldürmek için kullanılan fare zehirleri ve yapıştırıcılar bulunuyor. Bunları kullanmadan evdeki fareleri yok etmek için kullanılan yöntemleri anlattık. Eğer her yolu denediniz çözüm bulamadıysanız o zaman uzman bir böcek ilaçlama firmasından yardım alabilirsiniz.

Uyarı mutlaka oku: Evde bebek veya kedi, köpek gibi canlılar varsa bunların bu yemi yutma ihtimaline karşı verilen fare yemini kullanmayınız.

Hazırlanan fare yemi bebek, çocuk ve diğer canlılar için zehirli ve öldürücüdür.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe