Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Nasıl Silinir?

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

10 Aralık 2013 | Kategori: İnternet

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook yetenek sizsiniz virüsü son günlerde pek çok facebook kullanıcısının bu virüsü temizlemek için çözüm aradığını biliyoruz. Bu virüs kullanıcılara arkadaş listenizdeki birinden “yetenek sizsiniz’e katıldım” linke tıklayın diye ilgi uyandıracak bir mesajla geliyor. Bu şekilde bir çok kişide aynı problem işe karşılaşmış oluyor. Bu virüs .exe olarak geliyor ve açtığın anda bulduğu bütün tarayıcılara kendi eklentisini ekliyor. Dün aynı şekilde bir arkadaşım bu linke tıklamış ve bilgisayarına virüs bulaşmış tabi ne yapacağını şaşırmış hesabını dondurmuş bunun üzerine facebook yetenek sizsiniz virüsü nasıl temizlenir? Diye sormak için de beni aradı. Pek çok kişi de aynı problemle karşı karşıya kaldığı için bu virüsü temizleme ile ilgili yapılması gerekenleri paylaşmanın faydalı olacağını düşündüm ve adım adım neler yapılabileceğini anlattım.

Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Temizleme

İlk olarak facebook şifresini değiştirmesini söyledim fakat bu işe yaramadı. Bunun üzerine asıl çözüm yoluna geçtik.

baslat-calistir

Şimdi bu virüsü kaldırmak için adım adım anlatılanları uygulayın.

1-Bilgisayarınızın sol köşesinde başlat çubuğu bulunur. Bu çubuğa tıkladığınızda alt kısımda arama bölümü bulunur. Buradaki boşluğa regedit yazın ve tıklayın. Eksi windows sürümleri XP ve Vista’da çalıştır yazan yere tıklanır.
2-Regedit’e tıklanıp açılan kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE > policies > Google > Chrome > seçeneğini takip edin.
3-Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaşık ismi olan bir dosya olacak bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın.

Virüs bu şekilde bilgisayarınızda silinmiş olacak bu yöntem Chrome için fakat aynı yöntemi Firefox için de uygulayabilirsiniz.

Facebook yetenek sizsiniz virüsünü temizlemek için diğer öneriler

  • Chrome tarayıcınızı silip başka tarayıcıdan giriş yapabilirsiniz.
  • Denetim Masası > Program Kaldır bölümünden bilgisayarınızda olmaması gereken bir program varsa onu kaldırınız.
  • Sonrasında bilgisayarınızı antivirüs programınızla taramanız faydalı olacaktır.

Facebook yetenek sizsiniz virüsünün bilgisayarınızdan nasıl kaldırıldığını gösteren video:

YouTube Preview Image
1 Yorum yapılmış Facebook Yetenek Sizsiniz Virüsü Nasıl Silinir?

Avatar

admin

11 Aralık 2013 Saat 13:57

Bu facebook yetenek sizsiniz virüsünü halen temizleyemediniz ise o zaman sistemi geçmiş bir zamana geri yüklemeyi deneyin büyük ihtimalle kurtulursunuz.

Yorum YapınBumerang - Yazarkafe