Kabızlık İçin Neler Yapılmalı? Kabızlığa Ne İyi Gelir?

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

18 Aralık 2012 | Kategori: Sağlık

Sponsorlu Bağlantılar

Kabızlık çekmemek için beslenme alışkanlığımız önemlidir. Kabızlık sorunu çekenler için pratik önerilerin yer aldığı bu yazımızda kabız olmamak için neler yapmalı, bağırsakları çalıştırmak için ne yemeli, kabızlığa ne iyi gelir, kabızlık için bitkisel çözümler yer alıyor.

kabızlık için ne yenir

 

Kabızlık İçin Ne Yenir? Kabızlık İçin Ne Yenmeli?

Pırasa, ıspanak zeytinyağlı yemekler kabızlığın giderilmesinde iyi gelir.

İncirin içini açıp üzerine zeytnyağı dökün mucize bir şekilde rahatlayacaksınız.

Kayısı kurusunu da gecen ıslatıp bekletebilirsiniz.

Kuru erikte kabızlık için iyidir.

Bağırsakları çalıştırmak için akşamdan yarım bardak ılık bir suya 2 adet kuru erik ve kuru inciri üzerine bir çizik atıp suyun içinde bekletin sabah uyandığınızda meyveleri süzüp bu suya kaynar su ilave edin. 1 tatlı kaşığı yeşil çayı demleyin, aç karna için.

Bağırsakları Çalıştırmak İçin Ne Yemeli? Bağırsakları Çalıştırmak İçin Macun Tarifi:

2 kuru erik akşamdan suda bekletin ve doğrayın. 1 kuru incir doğrayın.  Sonra 1 tatlı kaşığı keten tohumu ve 1 tatlı kaşığı bal ile hepsini harmanlayarak karıştırın ve arzuya göre akşam yemeğine 1 saat kala 1 bardak yeşil çay eşliğinde yiyebilirsiniz.

Kabızlık İçin Hurma:

Hurmayı direk yiyebilir. Ya da 5 tane hurmayı suyun içine koyup hem yiyoruz hemde suyunu içiyoruz. Sabah yapıp akşam yiyebilir. Ya da akşam yaparak sabah yiyebiliriz.

Trabzon Hurması

Trabzon hurması da çok lifli kabızlık içinden iyidir.

Sinameki Bağırsak Tembelliği Yapıyor.

Kabızlık için kullanılan sinameki çayı ise fazla kullanıldığında sıkıntı olur. Sinameki uzun süre kullanılırsa alışkanlık yapıyor.

Kabızlık rahatlatmak için mandalina yaprağı çayı

3 adet mandalina veya portakal yaprağını 1 bardak suyun içinde yaklaşık 1 dakika kaynatın. Üzerini kapatıp. 1 dakika demleyip süzüp içiniz.

Mandalina taze yaprakları olabildiği gibi kuru yapraklarda olabilir.

Mandalina yaprağı zayıflamak için yeşil çayın içine atılabiliyor. Taze iken alıp kurutabilirsiniz. Cam kavanozun içinde saklayıp yapacağınız zaman kullanabilirsiniz.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe