Kemik Erimesini Önlemek İçin Yumurta Kabuğundan Faydalanabilirsiniz

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

20 Kasım 2012 | Kategori: Sağlık

Güzelce yıkanmış yumurtaların kabukları buzdolabında biriktirilir. Ancak yumurtanın kabuklarının çok güzel temizlenmiş olması gerekir. Temizlemek için bir diş fırçası ile de fırçalayabilirsiniz. Yumurta iyi yıkanmaz temizlenmez ise üzerinde zararlı bakteriler bulunur. Ayrıca aldığınız yumurtanın üzerinde yazı damga varsa o parçasını çıkarın ve kullanmayınız.

Yumurta kabuklarını kurutup toz haline getiriyoruz. Bütün beklettiğiniz yumurta kabuklarını üstünü örtecek kadar limon suyunu ekliyoruz bu doğal kalsiyum kaynağı olur. Kabukları eriyince hamur gibi olunca bunu tüketebilirsiniz. Bunu çorba kaşığı ile günde 1 defa tüketiyorsunuz.

Kemik erimesi için kalsiyum kürü

Kuruyan 5 yumurta kabuğunu ezip üzerine 10 adet limon suyu dökünüz. Bu karışımı arada karıştırınız buzdolabında veya serin bir yerde 4-5 gün bekletiniz daha sonra bir kavanozun içine doldurunuz. Kullanacağınız vakit gene karıştırınız 1 çorba kaşığı alıp çorbaya ekleyebilirsiniz.

Doğal kalsiyum kaynağı olan yumurta kabuğu kürü 20 Kasım 2012 de Dr. Feridun Kunak Show da verilmiştir. Kalsiyum ihtiyacı olan kişiler için öneriliyor.

YouTube Preview Image
1 Yorum yapılmış Kemik Erimesini Önlemek İçin Yumurta Kabuğundan Faydalanabilirsiniz

Avatar

DİLŞAH

18 Nisan 2013 Saat 07:00

Teşekkürler…

Yorum YapınBumerang - Yazarkafe