Saç Kepeğine Elma Sirkesi İyi Gelir Mi? Saç Kepeği Nasıl Giderilir?

Saçta kepeklenme ve kepeklenme ile birlikte kaşıntı durumu çok rahatsız edici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç kepeklenmesi nasıl geçer? Saç kepeği nasıl giderilir? Diye soranlar için geçmişten bugüne elma sirkesi önerilir.

Saç Kepeğine Elma Sirkesi İyi Gelir Mi-Saç Kepeği Nasıl Giderilir
Saç Kepeğine Elma Sirkesi İyi Gelir Mi-Saç Kepeği Nasıl Giderilir

Saç Kepeğine Elma Sirkesi

Saç kepeği için elma sirkesi tek başına kullanılabileceği gibi farklı karışımlar hazırlanarak da uygulanabilir. Saçtaki kepek problemleri için çözüm önerileri ise şöyledir.

1-Saç Kepeği İçin Bitkisel Çözüm

Saçtaki kepek problemleri için elma sirkesi nasıl kullanılır?

Saçınızı yıkadıktan sonra 2,5-3 litre suya 1 kahve fincanı sirke koyup bu su ile saçınızı durulayın.

Yada

2-Saç Kepeği İçin Bitkisel Çözüm

1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı deniz tuzu, 1 fincan maden suyu ve 1 çorba kaşığı polen tozu bu malzemeleri karıştırıp saçınıza sürün. 30-40 dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayın.

3-Saç Kepeği İçin Bitkisel Çözüm

Tuzsuz kabak çekirdeğini kabukları ile birlikte öğütün. Öğütülmüş olan 4 yemek kaşığı kadar  kabak çekirdeğinin üzerine elma sirkesi dökün. İkisini karıştırın bu şekilde saça sürülebilir hale getirin. Banyoya girince bunu saça friksiyon yaparak sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra saçınıza uygun bir şampuanla yıkayın. (Suna Dumankaya)

Saç kepeği sorunundan rahatsız olan pek çok kişi saç kepeği nasıl giderilir, elma sirkesi kepeğe iyi gelirmi, saç kepeğinden nasıl kurtulunur, saç kepeğine ne iyi gelir, elma sirkesi kepeğe iyi gelirmi diye sorular ile bu konuda bilgi aramış bu yazımız kepek sorunu yaşayan kişileri bilgilendirmek amacı ile yazılmıştır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.