Sarımsağın Faydalarını Mutlaka Okuyun

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

21 Temmuz 2013 | Kategori: Şifalı Bitkiler

Sponsorlu Bağlantılar

Sarımsak vücuda güç ve enerji verir. İştah açıcı ve hazmı kolaylaştırıcıdır. İçinde selenyum olduğu için antioksidan özelliği vardır. Ateşi ve kolesterolü düşürür. Kanı sulandırır. Sivilceleri kurutur. Bağışıklık sistemi için iyidir. Uçuğu iyileştirir. Soğuk algınlığında iyi gelir. Sedef hastalığını hafifletir. Saçları güzelleştirir.

Uzun ömür ve sağlık için sarımsağı öneren Prof. Dr. Erkan Topuz Sarımsağı yutmak doğru değil sarımsağı ezerek kullanacaksınız diyor. Sarımsak gene bir Rus ilacıdır bu 25 sarımsağı hakiki çiçek balının içinde 1 ay dinlendireceksiniz. 1 ay sonra her gün ömür boyu 1 tatlı kaşığı yiyeceksiniz. Bu karışım sizi enfeksiyonlardan korur. Bağışıklığınızı güçlendirir. Kanınızı sulandırır. Tansiyonunuz varsa bunu regüle eder. Uzun ömrün sırrıdır. Ancak bazı maddeler var ki kemoterapi esnasında aşırı kullanılması doğru değildir. Mesela sarımsak kanı çok sulandırdığı için kemoterapi ile beraber Trombositlerin düşmesinde sebep olur. Bunun dışında Üzüm çekirdeğinden ilaç alanlar kaşık kaşık aşırı yerseniz kemoterapi ilaçlarını bağlayabilir. Mesela Greyfurtu yasaklarız. Yapılan kemoterapiyi yok eder. Kısacası hiçbirşeyin aşırısına gitmemek lazım. Sağlıklı insanlar kanser değilseniz ama bir ilaç alıyorsanız 4 saat sonra greyfurt suyu içiniz. Gene tansiyon ilacı alıyorsanız greyfurtı 4 saat geçmeden almayınız.

Sarımsağın Faydaları

MISIR ŞURUBUNA DİKKAT

Mısır şurubu obezite şişmanlık sebebidir. Aynı zaman da kansere çevirebilir. Bununla ilgili yapılan bir çalışma var. Aşağı yukarı günde 350 cc gazoz türü asitli içecek tüketenler ile bunun onda biri 35 cc tüketenler arasında yapılan karşılaştırmaya göre bunu 10 sene sonra İngilizler yayınlıyor. %40 prostat kanseri fazla Prof. Dr. Erkan Topuz bu konuda Türkiye’yi uyarıyor. Mısır şurubu tatlandırıcı olarak çok yerde kullanılabiliniyor.

Kurabiyeler ile ilgili çalışma yapılmış bunların içine şeker katılıyor. Ve bunlar 150-200 derecede hızlıca fırına sürülüyor ve çıkarılıyor. %100 kansorejen halkımıza duyurulur. 120 dereceyi geçmeyin. Böreği kurabiyeyi kısık ateşte pişirin. İçeceklere şeker atmayın. Ben çayımı kahvemi şekersiz içerim.

Bilgilendirme amacı ile yazılmıştır. Sağlık ile ilgili şikayetleriniz için lütfen doktorunuza danışınız.Yorum YapınBumerang - Yazarkafe