Sevgili Bulmanın Püf Noktaları

FriendFeed'de Paylaş | Facebook'ta Paylaş | Twitter'da Paylaş

21 Nisan 2014 | Kategori: Aşk ve İlişkiler, Yaşam

Sponsorlu Bağlantılar

Seçicilik veya seçilmeyişlikten doğan yalnızlık bazen bunalıma girmemize sebep olabilir. Bu yalnızlık hissi ve ilgi beklentisi bizi sevecek ilgi gösterecek kişiler aramamıza neden olur. Bulamadığımızda ise genellikle kendimizi suçlar ve umutsuzluğa kapılırız. Yazıyı sonuna kadar okursanız vereceğimiz ipuçları ile bu umutsuzluğun ne kadar gereksiz olduğunu ispatlayacağız.

sevgili bulmanin yollari

Öncelikle ne istediğinize karar vereceksiniz. Sarışın, esmer, kumral, veya sarışın mavi gözlü olsun olmadı esmer mavi gözlü olsun yada dışı değil içi güzel olsun diyecek ve bu yolda ilerleyeceksiniz.

Ne istediğimize karar verdikten sonra beynimizde temizliğe başlayacağız. Beyin temizliği ne mi? Eski sevgilinizden kalan hatıraları, acıları temizleyeceksiniz. Onun oluşturduğu kirlilikleri yok edeceksiniz. Sonrasında diğerleri kolaylıkla gerçekleşecektir.

Zihnimizden sevgili tortularını temizledikten sonra bünyemize özgüven ve cesaret yüklemesi yapacağız. “Eğer bu iş olmazsa bir daha görmeyeceğim yada göreceksem de sarhoştum, çıkmazdaydım gibi bahanelerle geçiştireceğim, kaybedecek bir şeyim yok” diyeceksiniz ki gerçekten de kaybedecek hiçbir şeyiniz yok!

Ruhsal değişim evresini geçtikten sonra sırada fiziksel değişim ipuçlarını uygulamakta.

Fiziksel değişimin en önemli üçlüsü duruş, bakış ve kendini ifade etme yani konuşmadır. Boş konuşmaktan kaçınacak, dik duracak ve gözlerden özgüven fışkırtacaksınız. Aynı zamanda da yer yer utangaç olmalısınız. Sonrasında dış görünüm çok önemlidir. İlk madde kıyafet ve cilt temizliği baştan aşağı on numara olacak. Kıyafet de renk uyumu esas alınacak ve kendi tarzınızı oluşturacaksınız. Renk karmaşasından kaçının!

Saçlar sizin en önemli makyajınızdır. Bunu unutmayın. Onu en doğru şekilde kullanın.

Kişisel gelişim evresi tamamlandıktan sonra gelelim flört etme yollarına.

· Öncelikle çevrenizin gücünden yararlanın. Kardeşi olan arkadaşlarınızı ziyaret edin ve etkileyici bakışlarla sizinle iletişim kurmasını sağlayın. Arkadaşınızı size davet ederken nezaket göstergesi adı altında onu da davet edin ve sonrasında ekleyin. “Gelirsen mutlu olacağım”. Kişi bunun masum bir davet mi yoksa üstü kapalı bir flört mü olduğunu tam olarak anlayamayacak ancak bilinçaltı onu davete icabet etmesi yönünde zorlayacaktır.

· Kelimelerinizi iyi seçin ve kelimelerin sihrini kullanın.

· Cafe ve barlara gidin! İnsanların çok bulunduğu yerlerde arkadaş veya sevgili bulma olasılığınız evde otururken ayağınıza gelecek biriyle sevgili olma olasılığından kat kat yüksektir. Cafe deki karşı masada oturan bay/bayan la göz teması kurun ama kısa aralıklarla bakın ve onunda sizi incelemesine izin verin. Sizin yaptığınız gibi onunda sizi tartması gerekir. İnsanlar sizinle iletişim kurmaya başlamadan önce ki ilk 7 saniye sizin hakkınızda olumlu ya da olumsuz karar vermesinde en önemli ayrıntıdır. Yani bakışmada ki ilk 7 saniye evet yada hayırın kısa cevabıdır.

· Bir ortamda muhabbet ederken beden dilinizi iyi kullanın. Bu özgüvenin belirtisidir. Ve araştırmalara göre insanlar utangaç kişiler yerine özgüveni yüksek insanlara daha çok ilgi duyuyor. Beden dili dikkatleri üzerinize çekecektir. Aynı zamanda iletişimin başlayacağı ilk noktadır. Bir de anlattığınız konu ve anlatım tarzınız iyi olursa ortamda size hayran olmayacak kişi olacağını hiç sanmıyorum.

· Yeni kişilerle tanışacağınız yerlere gidin. Arkadaşınızın mezuniyet töreni, kuzeninizin nişanı, okul baloları ve kardeşinizin okul toplantıları ve yemekleri olabilir. Bu sayede ortak noktadan kaynaklanan bir yakınlık içerisine gireceksiniz.

· Gündemi takip edin bulunduğunuz ortamda mutlaka işe yarayacak ve sizi entelektüel gösterecektir.

· İş yerinde, markette, otobüste veya herhangi bir yerde devamlı gördüğünüz kişilere selam vermekten kaçınmayın. Araştırmalara göre insanlar kendilerine tanıdık gelen kişilerle daha çabuk iletişime geçiyor ve yakınlaşıyor.

· Sevdiğiniz sanatçının konserlerine gidin. Konserler insanların iletişime en açık olduğu yerlerdir. Konserlerde fiziksel yakınlıktan doğan bir samimiyet vardır.Uzmanlar insanların birbirlerine yakınlaşmaları ne kadar artarsa samimiyet derecesinin de aynı oranda arttığını belirtmişleridir. Bu nedenle konserlerde dans ederken çarptığınız birine yada hoşlandığınız birine çarptığınızda en sempatik ve aynı zamanda rahat tavırlarınızla gülümseyin ve “pardon “ demeyin! Cümleyi bu kadar kısa kesmeyin pardon yerine “Özür dilerim en sevdiği sanatçının konseri de heyecanlı ve coşkuluyum” deyin. Eğer herhangi bir zorundalıktan gelmediyse büyük ihtimalle o da sanatçıyı sevdiği için oradadır ve bu da size bir ortak nokta oluşturur. Buradan devam edin ve sonuçlarını bekleyin.

İpuçlarım doğrultusunda hareket ettiğiniz de eminim flört edecek birileri ya da hayat arkadaşınız olacak kişi çoktan yanınızda olacaktır. Zaman ayırıp bu yazıyı okumanız bile sizin için büyük bir gelişmedir ve bu yolda attığınız ilk aynı zamanda en önemli adımdır. Uygulamaya geçirmedikten sonra ise sadece bir bilgi içeriğidir. İyi şanslar!Yorum YapınBumerang - Yazarkafe