Tırnak Güçlendirmek İçin Bitkisel Çözüm, Tırnak Güçlendirmek İçin Maske

Bu yazımızda tırnakları çabuk kırılanların kullanabileceği aynı zamanda el bakımı ve tırnak bakımı sağlaması yönünden olumlu etkileri bulunan tırnak güçlendirmek için bitkisel çözüm arayanlara yönelik tırnak bakım maskesi tarifi yer almaktadır.

Tırnak Nasıl Güçlendirilir?

Özellikle el bakımı için çok güzel bir maske gibi bir losyon bunu hazırlayıp cam bir kavanozda saklayabiliyorsunuz. Eğer tırnaklarınız çabuk kırılıyorsa bunun içinde iyi sonuçlar alınan bir maskedir.

Tırnak Güçlendirmek İçin Maske, Tırnak Güçlendirmek İçin Bitkisel Çözüm

Kolay Kırılan Tırnaklar İçin Maskeye Gerekli Malzemeler:

1 su bardağı su, 1/2 limon suyu, 1 tatlı kaşığı tuz, 2 yemek kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı saf sızma zeytinyağı

Yapılışı: Önce 1 su bardağı suyu hazırladık. Üzerine zeytinyağı ekleniyor. Kaya tuzu veya deniz tuzu ekleniyor. Taze limon suyu ve badem yağını da ekleyip hepsini karıştırıyoruz. Bunu saklarken cam bir kavanoza koyabilirsiniz.

Tırnak güçlendirmek için kullanabileceğiniz maskeyi ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yaparak sürebilirsiniz. Maske tırnakları güçlendirdiği gibi aynı zamanda elin yaşlanmasını geciktirmesi bakımından olumlu yönde etkisi bulunuyor. Kurumaya karşı cilde parlaklık ve nem verdiği için oldukça yararlı bir maskedir.

Manikür yaptıramadığınız zamanlarda tırnaklarınızın kenarları kurur beyaz olur. O kenarlara sürüldüğünde hem yumuşatır hemde o beyaz görüntüden kurtuluyorsunuz. Sabah akşam kullanabilirsiniz.

Tatlı Badem Yağının Faydaları

Tırnak güçlendirmek için maske de badem yağı bulunuyor. Hemen hepimizin bildiği tatlı badem yağının faydaları arasında dudak çatlamalarına iyi geldiği, tırak eti ve tırnağa iyi geliyor. Saçlara da iyi gelen bir yağ badem yağı, protein, magnezyum, potasyum, kalsiyum, demir ve çinko E vitamini yönünden çok zengin E vitaminin kırışıklıkları açıcı etkisi vardır badem yağının da böyle bir özelliği vardır. Tatlı Badem Yağı ellerdeki yaşlanmaya karşı da koruyucu bir etki oluşturuyor. Tatlı badem yağının faydaları arasında bunların dışında beyin ve sinir fonksiyonlarını düzenler, yaraların iyileşmesinde faydalıdır.

Tırnak güçlendirmek için hazırlanmış olan bu maske Ebruli programında canlı yayında verilmiş olup bu bilgiler doğrultusunda derlenerek okuyucuların bilgisine sunulmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*