Erkekleri bilmem ama kadınlar için evlilik teklifi çok tarihi bir an. Unutulmaz ve her anlatıldığında esas oğlanın kendine olan aşkını hatırladığı çok değerli bir an. Kadınlar için evlilik teklifi bir başlangıç. En karmaşık ilişkinin bile küllerinden doğduğu andır. Bu nedenle de sonsuz bir öneme sahip. Her kadın anlattıkça tekrar aşkın yenilendiği güzel bir hikâye ister. İşte tamda bu nedenden bu teklifin nasıl yapıldığı kadınlar için büyük bir öneme sahip. Eskilerden kalma erkeklerin egolarına yapışmış bir algı var. Erkek için kadına evlenme teklif edilmesi “seni buna layık görüyorum” demekti. Erkek bu nedenle daha fazla cabayı gereksiz buluyordu. Hatırlayın Türk filmi repliklerini “annem hayırlı bir iş için size gelecek” bu söz esas kızı mest etmeye yeterdi. Ama zaman hızla değişti. Artık kadınlar evlilik meraklısı değil. Bu nedenle erkeğin çok daha yaratıcı olması gerekli.

evlilik teklifi

Birçok şekilde evlilik teklifi yapılır. Bunun şekli sizin hayal gücünüze bağlı. Yeter ki birçok erkek gibi dizler üzerinde bir tek taş yüzükle halledileceğini düşünmeyin. Size ait, partnerinize ait çok özel bir hikâye çıkarabilirsiniz. Sadece biraz kafa yormak ve zaman ayırmak kâfi.

Yapılabilecek ilginç evlilik teklifleri;

 • Metroda önceden ayarlanmış sokak çalgıcıları partnerinizin en çok sevdiği şarkıyı çalıp, sonrasında şapkasının içinde ona yazdığınız harika bir notu uzatabilir.
 • Teklif öncesi harika bir tatil ayarlayıp uçak seyahati sırasında pilot teklifinizi ilan edebilir. Emin olun o tatil balayı tadında geçecektir.
 • Karakalem resim çizen birinin karşısına geçip resmini çizdirip altına “benimle evlenir misin? “diye imza attıra bilirsiniz.
 • Sevgilinizizorla halı saha maçına götürüp sonra tüm takım arkadaşlarınız formasında “…..evlen” yazılı formalarla sahaya çıkabilir.
 • Sabah uyandığı ilk andan itibaren kapıcının getirdiği ekmek poşetine koyularak başlayıp günün sonuna kadar herkesin ona “……evlen” notu oldukça etkileyici olacaktır.
 • Macera severler için su altında, yamaç paraşütü yaparken, uçan balon içinde vb. adrenalin tavan yapmışken yapıla bilinir.
 • Azıcık cesaret deyip, eğer teklifin evet olacağından eminseniz tüm evlilik işlemlerini önceden hazırlayıp, en yakın dostlarınızın katılacağı bir teknede nikâh masasına oturtabilirsiniz. Tabi ki kendisi gittiğiniz düğünün hatırını kıramayacağınız bir arkadaşınıza ait olduğunu sanacak ve giyinme odasında hayalindeki gelinlik bekliyor olacak. Bu teklif iyi bir fizibilite çalışması isteyen bir teklif. Ama her şeyi yerli yerine oturta bilirseniz son nefesine kadar hatırlayacağı muhteşem bir hikaye olacaktır.

Yapılmış ilginç evlilik teklifleri;

 • Rutin bir polis çevirmesinin ardından sevgilisinin polisler tarafından gözaltına alınmasını izleyen kıza, sevgilisi “benimle evlenir misin” diye bağırıyor.
 • Daha önce çektiği kısa filmi, sevgilisinin gittiği sinema salonunda gösteren genç, kısa filmin sonunda sinema salonunda herkesin önünde kız arkadaşına evlilik teklifi ediyor.
 • Planörle uçuş sırasında motorların durduğunu söyleyen adam, kız arkadaşından panik olmamasını ve uçağın manuelini okumasını istiyor. Manuelin en sonunda da adamın evlilik teklifi bulunuyor. Zaten öyle bir durumda kim olsa “evet derdi”J
 • Basket maçının devre arasında, kız arkadaşını yarışmaya sokmaya ikna eden adam, kız arkadaşına beklemediği bir evlilik teklifi hazırlıyor.
 • Tüm metroya bir koroyu toplayan adam, yolculuk sırasında herkesin birlikte şarkı söylemesinin ardından kız arkadaşına evlilik teklifi ediyor.
 • Bir sinema salonunda filim başlamadan önce reklam arasında önceden çekilmiş bir video koydurulmuş. (oldukça da ekonomik)
 • Adam hastalanmış gibi yapıp acil servise götürmesini söylüyor. Daha önceden serviste çalışan arkadaşlarla paylaşıp söylenilmiş. Muayene,tetkik,serum derken telaşlı şekilde etrafında doktorlar hemşireler dönerken birden teklifi ediveriyor. Biraz korkutsa da sonunda koskocaman gözlerle evet cevabını almış.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.