Yağlı Ciltler İçin Elma Maskesi

Elma, yoğurt ve limon bu süper üçlü ile yapılan özellikle yağlı ciltler için tavsiye edilen bir maskedir. Elma antioksidan özellikleri ile hem cilt için hemde yediğimizde sağlığımız için faydalı bir meyvedir. Elmanın, yoğurdun yüzdeki kırışıklıkların oluşumu geciktiren bir özelliği de bulunur. Limon ise doğal hazırlanan maskelerde çok kullanılan bir malzemedir. Cildi yağdan arındırıcı bir özelliği bulunur.

yagli-ciltler-icin-elma-maskesi

Malzemelerin her evde bulunabilmesi yapılışının da çok kolay olması bu maskenin uygulanabilir bir maske olmasını sağlıyor. Yağlı cilt kirli ve istenmeyen bir parlaklık oluşturur. Bu maske cildinizi canlandırır, kirli görüntüsünden arındırır, cildin fazla yağını alıp matlığını engellemeye yardımcı olur.

Malzemeler:

Yarım elma, 2 tatlı kaşığı yağsız yoğurt, 4 damla taze limon suyu

Hazırlanışı:

Elmayı kabuğu ile birlikte rendeleyin. Yoğurt ve rendelenmiş elmayı karıştırın limon suyun ekleyip karıştırın. Elmanın kırmızı yada yeşil olması fark etmiyor.

Uygularken cildinizin temiz olmasına dikkat ediniz. 10-15 dakika kadar bekletmek yeterli maskeyi arındırmak için cildinizi ılık su ile yıkayın ve  maden suyu ile siliniz.

Haftada 1 veya 2 gün bu maskeyi yapabilirsiniz. Yüzünüze ve boynunuza cildinizin yağlı olan bölgesine sürebilirsiniz.

Elma rendesi ve bal ile de maske hazırlayıp yüzünüze sürebilir yada yukarıdaki maskeye bal ekleyebilirsiniz. Bal maskenin nemlendirme özelliğini artırır.

Yağlı ve sivilceli ciltler için uygulanabilecek olan elma maskesi tarifi detayları ile birlikte anlatılmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*