Anne Sütünü Artıran Sebze Çorbası Tarifi

Emziren annelerin sütlerinin artması için hazırlanabilecek bu çorbanın içinde kereviz bulunuyor. Kereviz lifli bir gıdadır. Kereviz içindeki minerallerden dolayı süt artırıcı bir etkiye sahiptir.

Malzemeler

250 gr ıspanak
250 gr lahana
1-2 adet pırasa
1 kereviz ve sapı
1 çorba kaşığı yeşil mercimek
1 çorba kaşığı buğday
1 çorba kaşığı kabuklu pirinç
Sarımsak

Yapılışı:

Kimyon ve Karabiber de eklenir.

Kerevizi ince ince kesiyoruz. Lahanaları irice doğruyoruz.Tüm sebzeleri doğrayıp ekledikten sonra içine 1 adet derisi alınmış baget tavuk eti ekliyoruz. Buda çorbaya yağ eklenmediği için lezzet katacaktır. Yeşil mercimek, kabuklu pirinç ve aşurelik buğday da eklenir.

Düdüklü tencerede pişerse çok daha çabuk pişecek ve besin değerini daha iyi koruyacaktır.

Üzerine 8 bardak su eklenip piştikten sonra üzerine kimyon eklenir. Piştikten sonra ister blenderdan geçirebilir. İsterseniz taneli olarak yiyebilirsiniz.

anne sütünü artıran sebze çorbası tarifi

Lahana, brokoli, brüksel lahanası, karnabahar gibi sebzeler gaz yapar. Kimyon eklenirse kimyonun gaz giderici etkisi vardır. Yemeklerinize kimyon eklenirse bu içindeki gazı mümkün olduğunda azaltacaktır. Kuru fasulye gibi gazlı yiyeceklere de kimyon eklenirse aynı etki olur.

internet kitapçınız kitapyurdu.com'dan binlerce kitaba ulaşabilirsiniz.

lezzetin inanılmaz hafifliği taylan kümeliAnne Sütünü Artıran Sebze Çorbası Tarifi Melek Programına konuk olarak katılan Diyetisyen Taylan Kümeli ve kızı Ezgi Uzmansel tarafından verilmiştir. Taylan Kümeli ve Ezgi Uzmansel birlikte Lezzetin İnanılmaz Hafifliği isimli bir kitap yazmışlar.

Lezzetin İnanılmaz Hafifliği Kitabını Kitap Yurdundan Satın Alabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir