Ayrılık…o kadar zor bir sınavdır ki ayrılık…

Özellikle de bazı sorular vardır ki o sınavda, cevabını asla bulamayacağımız. Bu nedenle de bu sınavdan geçemeyeceğimiz sorular…Mesela : Madem ayrılacaktık,madem terk edecektin, neden beni etkilemek, kendine bağlamak, seni sevmemi sağlamak için o kadar uğraştın?

Evet, bu sorunun cevabı yoktur işte. Söyleyeceği hiçbir söz,vereceği hiçbir cevap bu soruya yanıt olamaz…

Hani küçük çocuklar vardır, bir oyuncağı görürler ve onu annelerine aldırana kadar etmedikleri eziyet kalmaz. Anne artık mecbur olduğunu hisseder ve alır oyuncağı.Çocuk büyük bir sevinçle o oyuncağı birkaç gün elinden hiç düşürmez. Ama sonra yavaş yavaş o oyuncaktan sıkılmaya başlar,onsuz da mutlu olabileceğini farkeder ve oyuncağı eline bile almaz.

sevgi

İşte,aslında bu çocuk ruhumuz bizi hiç bırakmaz. Mesela bir erkeği düşünün. Sizi görmüş ve çok beğenmiştir. O anda çocuklaşıp size hemen sahip olma duygusuyla yanar tutuşur. Bunun için de çeşitli yollarla sizi etkilemeye çalışır. Şaka yapmalar, ya da sinirinizi bozmalar, yolunuzu kesmeler, size çiçek göndermeler, sabahlara kadar mesaj atmalar, çeşitli sürprizler ve daha birçok şey… Bütün bunları size sahip olma duygusuyla yapar. Ama sizin onu gerçekten sevebileceğiniz ihtimalini düşünmez. O sahiplenmeye odaklanmıştır ve sizin de onun için aynı duyguyu hissettiğinizi zanneder. Ve size sahip olmuşsa, yine çocuksu ruhuyla bir süre çok mutlu olur. Sizi el üstünde tutar. Mutlu olmanız için herşeyi yapar. Siz de zannedersiniz ki bu adam beni çok seviyor, onun için böyle davranıyor. Aslında öyle değildir, böyle davranmasının tek sebebi kendisi mutlu olduğu içindir. Sevinçli olduğu için, oyuncağına kavuştuğu için. Sonra yavaş yavaş sizden soğuduğunu, sıkıldığını, eskisi gibi davranmadığını hissedersiniz. Çünkü artık oyuncağından sıkılmıştır. Artık siz olmadan da mutlu olabileceğini anlamıştır. Ve sizinle olmak istemez.

O zor sınava girilmiştir artık. Ayrılık sınavına… Onun için herşey çok kolaydır. Çünkü herşey istediği gibi, beklediği gibi olmuştur. Bu sınavda onu zorlayacak hiçbir soru olamaz, çünkü hep çalıştığı yerlerden gelmiştir sorular. Ama sizin için tam tersidir durum. Cevabını bilemediğiniz birsürü soru etrafınızı sarmıştır ve siz bu sınavdan gözyaşlarıyla çıkarsınız, o gözyaşlarını kalbinize akıtarak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir